• úterý 20. listopadu 2018
  • Redakce | FOTO: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Slezan míří do Šumperka. Našemu týmu věřím, hlásí kouč Janeček

Po výhře v Českých Budějovicích míří Opava opět ven. Tentokrát však o poznání blíže – do Šumperka. V rámci 19. kola druhé ligy totiž změří síly s místními Draky, kterým v tabulce patří druhé místo.

Hokejisté z podhůří Jeseníků mají za sebou tři venkovní zápasy v řadě, ve kterých dokázali získat šest bodů. Nejprve po prodloužení přetlačili zvedající se Hodonín (5:4), poté Draci padli po nájezdech 2:3 v Orlové a naposledy si přivezli výhru 3:0 z ledu Moravských Budějovic.

Během šestnácti zápasů dokázal Šumperk posbírat dohromady 30 bodů, což svěřencům pana Jozefa Zavadila stačí na druhé místo. Draci se mohou pyšnit nejlepší ofenzivou i defenzivou soutěže s celkovým skóre 64:39 a suverénně nejvyšším brankovým rozdílem +25.

Až donedávna byl jedničkou Draků Matej Kristín, ten však v minulých dnech na vlastní žádost v klubu skončil. Na nenadálou situaci zareagoval Šumperk angažováním ex-slavistického Patrika Polívky, který si během své kariéry dokonce vyzkoušel v dresu Plzně i extraligu. Obranné řady Draků diriguje dvojice Tomášů – Sedlák zaznamenal 13 kanadských bodů, Drtil zatím zapsal jen o dva body méně. Z útočníků si defenziva Slezanů bude muset nejvíce hlídat veterána Karla Pláška (6+15), Rusa Dmitrije Vorobjova (8+7), nebo Slováka Michala Romančíka (6+7).

Poslední vzájemné utkání středečních soupeřů musely rozhodnout až nájezdy, neboť po šedesáti pěti minutách svítil na opavské tabuli stav 1:1. Dovednostní soutěž tehdy opanovali oba brankáři a rozhodnout musela až nevídaná 15. série, ve které Slezanu vystřelil druhý bod David Chujac.

Opavský tým sice v posledních týdnech zastihla nevídaná marodka, Slezané se však semkli a z posledních čtyř zápasů dokázali vyválčit devět bodů. Naposledy Slezan zvítězil 6:2 na ledě David Servisu České Budějovice. Těsně před koncem se však zranil po střetu s domácím útočníkem brankář Michal Wanecki a v Šumperku jej tak nejspíš zastoupí Daňa.

K sobotnímu soupeři se také tradičně vyjádřil kormidelník Slezanu Martin Janeček. „Pro mě je Šumperk stále nejlépe hrající tým. Disponuje vysokou kvalitou hráčů a navíc neustále posiluje. My jsme naopak stále v úplně rozbité sestavě, ale o to větší výzvou pro nás zítřejší zápas je. Chceme potvrdit výkony z posledních zápasů, což se podaří, pokud každý z hráčů podá své maximum. Potom vidím šanci uspět. Našemu týmu věřím,“ burcuje trenér Opavy.

Úvodní vhazování bude v Šumperku vhozeno ve středečních 18 hodin. Utkání můžete sledovat živě na YouTube kanálu LifeTV), nebo prostřednictvím textového on-line přenosu.

Tomáš Chalupa