• středa 19. ledna 2011
  • Filip Lefenda

Slezan míří na Valašsko, soupeřem mu budou Bobři z Valašského Meziříčí

Dalším kolem pokračuje 2. hokejová liga a do hry samozřejmě zasáhne také opavský Slezan. Naši hokejisté se tentokrát představí fanouškům ve Valašském Meziříčí i s novým trenérem, kterým by, podle všeho, měl být Kamil Glabazňa. Opava si ve druhé části soutěže počíná zatím dobře, i když by asi raději dala zapomenout na nedělní neúspěch s Hodonínem. A právě v případě opavského neúspěchu a pravděpodobné výhry Hodonína doma s Frýdkem by se Drtiči mohli dostat před Opavu. Je tedy potřeba na Valašsku bodovat. Zápas je na programu ve středu 19.1. od 18 hodin.

Jak už bylo napsáno, Slezan je v tabulce druhé části své B skupiny na prvním místě, celkově tedy sedmý. To Valašské Meziříčí je o dvě příčky níže. Valašský tým letos prošel změnami v kádru, což se nutně podepsalo také na výkonech mužstva. Mančaft, který téměř každoročně okupoval nejvyšší druholigové příčky je nyní průměrem soutěže.

Je však nutno podotknout, že Bobrům se v poslední době velmi daří. Valašské Meziříčí vyhrálo nedávno po nájezdech na ledě Hodonína, poté si doma poradilo s Břeclaví a jako zatím poslední odskákali formu Valachů Vysokoškoláci z celku Techniky Brno. Faktem však je, že všechny zápasy vyhráli Bobři o jedinou branku. Slezan v posledním kole podlehl na domácím ledě Hodonínu po výsledku 1:3, jedinou branku domácích zaznamenal Ivo Kocián.

Pokud se podíváme na letošní vzájemné zápasy, je to nerozhodně. Dalo by se říci, že u těchto dvou soupeřů platí rčení „můj dům, můj hrad“. Nejprve si Opava v rámci 5. kola poradila s Bobry na svém ledě 6:3, ve 20.kole však Valaši opláceli i s úroky a rozdrtili Slezan 7:0.

Nyní už se podívejme na sestavu soupeře. V brance toho zatím letos nejvíce odchytal Václav Vlachýnský, který nastoupil k porci 21 zápasů. Záda mu kryje Michal Krumpoch, který odchytal na tucet zápasů. Obraně kraluje produktivní Přemysl Vašut, jenž nastřádal osmnáct kanadských bodů za pět branek a dvanáct asistencí. V útoku nejvíce vynikají Lukáš Bacul (17+21), Jan Matějný (13+23) či nejlepší týmový střelec Lukáš Bokroš (19+12). Trenérem je pan Roman Sedlák.

Sestavy obou mužstev v posledním odehraném kole

HC Bobři Valašské Meziříčí: Krumpoch - L. Bacul, R. Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Martiník, Matušík, Musil, Palík, Růčka, Ma. Varga, D. Varga, Mi. Varga, Vašut.

HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Wolf.

Na oficiální internetové stránky celku HC Bobři Valašské Meziříčí se můžete podívat zde.

Ze zápasu bude k dispozici také textový on-line přenos.

Další zápasy skupiny B

SHK Hodonín – HC Frýdek-Místek