• pátek 04. ledna 2019
  • Redakce

Slezan míří na jih Čech, o body se porve v Táboře

Opavské hokejisty čeká druhý zápas v novém roce a podruhé se Slezan představí venku. Výběr kouče Martina Janečka má před sebou dalekou štreku. Vždyť ho čeká výjezd do Tábora, při kterém musí urazit více než třísetkilometrovou trasu. Utkání u Jordánu startuje v sobotu 5. ledna od 18 hodin.

Pro Tábor jde o premiérový zápas v novém kalendářním roce 2019. Poslední utkání odehráli Jihočeši ještě před Štědrým dnem, kdy zvítězili na ledě Nového Jičína 6:3. Doma to ale táborským hokejistům příliš nejde. Naposledy se na svém stadionu radovali v půlce listopadu, kdy přetlačili Orlovou v poměru 4:3 po prodloužení.

Tábor ještě před Novým rokem opustil útočník Kryštof Hrala, který odešel do Znojma, ale v současné době nastupuje za druholigové Moravské Budějovice. Tomáš Hajič se přesunul do Kadaně hrající Chance ligu. Do Tábora má ovšem vyřízeny střídavé starty. Naopak návrat do akce hlásí zkušený bek Kamil Černý a mladé pušky Radim Škrdleta se Štěpánem Kadilákem.

V tabulce skupiny Jih patří Táboru páté místo se ziskem 21 bodů. Z pětadvaceti utkání totiž jihočeské mužstvo urvalo celkově jen sedm výher. S Opavou už se Tábor v probíhajícím ročníku jednou potkal, ve slezské metropole zvítězili domácí v poměru 3:0.

Od té doby už ale uběhla spousta času a nyní Slezany sužuje série tří porážek v řadě. Ve čtvrtek Opavští prohráli na ledě Valašského Meziříčí, a tak potřebují nutně zabrat. V tabulce jsou totiž šestí a hodilo by se jim posunout se nahoru.

„Uvědomujeme si, v jak těžké situaci jsme, ale právě těžké chvíle budují charakter, který v tomhle týmu vidím. Jedeme se prát o body,“ velí odhodlaně opavský kouč Martin Janeček.

Z kabiny Slezanu přišlo i potvrzení, že bek Petr Chalupa, který dlouhodobě chybí kvůli zranění kolene, sice nemusí podstoupit operaci, ale vzhledem k potřebné rekonvalescenci je jisté, že aktuální sezona pro něj skončila.

Duel, který je na programu v sobotu 5. ledna od 18 hodin, bude jako hlavní rozhodčí řídit David Čáp, asistovat mu budou čároví sudí Svatopluk Marek a Kryštof Ovsík.

Jan Šimek