• úterý 23. listopadu 2021
  • Tomáš Chalupa

Slezan míří na led vedoucího Jičína, v jaké sestavě oba týmy nastoupí?

Opavské hokejisty ve středu čeká nejkratší možná cesta. Svěřenci kouče Aleše Tomáška se totiž představí v nedalekém Novém Jičíně. Ďáblům se v letošní sezoně daří náramně, aktuálně dokonce okupují vedoucí příčku. Podaří se červenobílým rozjetý Jičín přibrzdit a bude se nějaký ten bodík stěhovat do slezské metropole?

Novojičínští za sebou mají hodně podařený víkend. Klub si při zápase s rezervou brněnské Komety připomínal pětasedmdesáté výročí svého vzniku. Téměř osm stovek fanoušků nejprve sledoval zajímavý duel mezi veterány České republiky a týmem legend Nového Jičína, který v roce 2001 zvítězil ve druhé lize. Z výhry 14:6 se nakonec radovali veteráni. Poté už na řadu přišel hlavní chod, který novojičínským příznivcům musel chutnat. Domácí Kometu přehráli 4:2 a upevnili si vedoucí příčku v tabulce.

„Bylo to těžké utkání, ale byli jsme dobře připraveni. Musím kluky pochválit za skvělou první třetinu. Něco jsme si před zápasem řekli o středním pásmu a oni to maximálně dodržovali, a to po celé utkání,“ pochvaloval si v pozápasovém ohlase domácí kouč Kamil Gebauer. „Kometa dnes neměla skoro žádné brejky, nám se podařilo vynulovat tu jejich rychlost. Hráli jsme trpělivě a ve druhé třetině se nám to vrátilo. Kometu řadím k nejlepším týmům v této skupině, takže pro nás strašně důležité vítězství. Doufám, že tato výhra nám dodá sebevědomí pro zápas s Opavou,“ dodal ještě šéf jičínské lavičky.

Výhru brali v sobotu i Opavští, kteří doma přetlačili 5:4 po samostatných nájezdech Žďár nad Sázavou. Po dvaceti minutách přitom Slezan byl zralý na ručník a prohrával 0:3. „Upozorňovali jsme hráče, že začátek zápasu nebude vůbec jednoduchý. Žďár má více bodů, mužstvo má velmi zkušené, je tam spoustu velkých hráčů, kteří se špatně odstavují od puku. Podle toho jsme taky dopadli,“ prohrávali jsme 3:0,“ kroutil po utkání hlavou opavský trenér Tomášek. Poté červenobílí svou hru výrazně zlepšili a podařilo se jim ve druhé třetině vyrovnat. Zápas nakonec dospěl až do nájezdů, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem Šindelář. „Ve druhé třetině jsme ale náš výkon zlepšili. Díky tomu se nám podařilo vrátit do zápasu. V nájezdech byl samozřejmě skvělý Pity, měli jsme i trochu štěstí."

Otázkou je, v jaké sestavě ve středu oba týmy nastoupí. Kvůli zpřísnění pandemických opatření totiž do utkání mohou zasáhnout pouze hráči a rozhodčí, kteří jsou plně očkovaní, v posledních 180 dnech prodělali covid nebo mají alespoň jednu dávku očkování a negativní PCR test. Kupříkladu Žďár nad Sázavou se už v pondělí dohodl s Velkým Meziříčím na odkladu zápasu na pozdější termín.