• pátek 08. prosince 2017
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Slezan narazí na dalšího favorita, do Opavy míří Drtiči

Trojlístek zápasů s nejobávanějšími soupeři zakončí opavští hokejisté v sobotu 9. prosince od 17 hodin na svém ledě. Po Porubě a Šumperku tentokrát Slezané vyzvou druhý celek tabulky. Do Opavy totiž míří hodonínští Drtiči.

Dvanáct. Tolik zápasů už opavští hokejisté čekají na vítězství. Naposledy se radovali z výhry 18. října, kdy doma porazili Šumperk v poměru 3:2. Od té doby Slezan sbírá jen samé porážky.

Nic na tom zatím nezměnila ani nová trenérská dvojice Opavy. Pod vedením Zdeňka Pavelka a Dalibora Římského tým ve čtyřech utkáních urval pouze dva body, když po nájezdech prohrál v Kopřivnici a před týdnem doma podlehl Porubě.

Přitom právě výkon proti lídrovi tabulky nebyl vůbec špatný, Slezané hráli velmi dobře a dlouho sahali po vítězství. Nakonec ale druhý bonusový bod brala Poruba. Zdálo se, že se blýská na lepší časy, jenže pak přišel na řadu zápas v Šumperku, kde Opava v kombinované sestavě schytala třináctigólový debakl.

V tabulce se tak nezměnilo nic. Opavští zůstávají přikováni na dně, šestá Kopřivnice na Slezan náskok 14 bodů. Opava by v sobotu ráda zabrala proti Hodonínu.

Drtiči se však po špatném úvodu listopadu a výměně trenérů zvedli. Po výhře 5:1 právě v Opavě jihomoravský celek zapsal z pěti duelů hned čtyři výhry. Doma naposledy smetl Šumperk devíti góly a po středečním volnu se odpočatý Hodonín chystá loupit ve Slezsku.

Jednou už se mu to podařilo. Před výše zmíněným vítězstvím 5:1 na opavském stadionu vyhrál v poměru 5:3. Na startu aktuální sezony pak uspěl i doma, když vyhrál 4:2. Podaří se Slezanům zabrat a poprvé v letošním ročníku obrat hodonínský výběr o body?

Z utkání, které na opavském ledě startuje v sobotu 9. prosince od 17 hodin bude připraven také textový on-line přenos. Přijďte podpořit hokejisty Slezanu!

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Zbyněk Novák a Pavel Rychlý.