• úterý 26. února 2019

Slezan se loučí doma, sezonu uzavře duelem s Valašským Meziříčím

Hokejisty Slezanu čeká poslední utkání ročníku 2018/2019. Na opavský led ve středu zavítá Valašské Meziříčí, které čekají vyřazovací boje. Duel vypukne ve středečních 18:30.

Valmez letos předvádí po celou sezónu dobrý hokej a i v posledním kole má ještě o co hrát. Valaši totiž mají na třetím místě stejně bodů jako druhý Hodonín – oba celky jich mají 73. O motivaci tak mají hokejisté vyznávající modrou a bílou barvu postaráno.

Nejproduktivnějšími borci Valmezu jsou dva bývalí hráči nedalekého Vsetína. Jedná se o útočníka Petra Dvořáka (17+29) a útočně laděného beka Michala Žáka (11+31). Podobně dobře si vede dvojice útočníků, kteří ještě v loňské sezóně oblékali opavský dres – Petr Seidler (19+20) a Rostislav Vaněk (12+24).

Slezanu se vůbec nevydařily poslední dva duely. Nejdříve Opavští přišli o naději na postup do play-off po domácí prohře 2:5 s Orlovou a v sobotu padla Opava v Novém Jičíně. Především prohra na ledě Ďáblů může Opavské mrzet. Po druhé třetině totiž už vedli 4:0, když vsítil dvě branky Jaroš, po jedné trefě přidali Hendrych a Jánošík. V poslední periodě ale přišel kolaps a vyrovnání domácích na 4:4. V prodloužení pak dokonce strhl výhru na stranu Novojičínských Adámik. Slezan tak má s Bobry co napravovat.

Trenérovi Opavy Martinu Janečkovi však zápasové plány komplikují další a další zranění. Do zápasu s Valmezem nezasáhnou kromě dlouhodobých marodů ani Petr Wolf s Lukášem Černým. „Přijede jeden z nejlepších celků soutěže a podle toho k zápasu musíme přistoupit. Bohužel máme po zápase v Jičíně zraněného Wolfa, přišli jsme i o Černého, který si v práci poranil ruku. Půjdeme ale do zápasu s velkým odhodláním a uděláme všechno pro to, aby tři body zůstaly v Opavě,“ řekl před zápasem kouč Slezanu.

Začátek středečního utkání je naplánován na 18:30. Pokud se s opavskými hokejisty nepřijdete rozloučit osobně, můžete zápas sledovat alespoň prostřednictvím tradičního textového on-line přenosu.