• úterý 11. prosince 2012
  • Jan Mareček

Slezan se pokusí prolomit sérii porážek, na svém ledě přivítá Frýdek- Místek

Po třech prohraných zápasech s Prostějovem mají opavští hokejisté možnost napravit si pošramocenou reputaci. Ve středu 12. prosince od 18:00 totiž sehrají důležité utkání o šest bodů s Frýdkem- Místkem. Slezan si tak zahraje proti mužstvu, které ho během posledních zápasů v ligové tabulce přeskočilo, a půjde o hodně.

Tři duely s Prostějovem byly pro hokejisty slezské metropole smolné. V žádném nebyl Slezan vyloženě horším týmem, přesto si z nich odnesl pouhopouhý bod. Hráčům tak nepůjde pouze o umístění v tabulce, ale také o vlastní sebevědomí, které mohlo po takto prohraných zápasech utrpět újmu.

Opava může mít ještě o motivaci více, vezmeme - li v potaz, že oba dosavadní zápasy s Frýdkem- Místkem prohrála. První duel na samém začátku ligy na domácím ledě 3:4 po samostatných nájezdech. V myslích domácích však určitě tkví spíše druhé vzájemné měření sil ze začátku listopadu, kdy Slezan podlehl venku Frýdku- Místku nečekaně vysoko 7:4.

Co se týče hostů, také ti si poslední tři zápasy zahráli s jedním soupeřem a sice s Baníkem Karviná. Jejich bilance je lepší než ta opavská proti Prostějovu. Zza vítězství, prohru a výhru v prodloužení si připsali Frýdečtí krásných šest bodů a v tabulce tak, možná trochu překvapivě, figurují na 4. místě právě před Slezanem.

Předposlední zápas sehraný na karvinském ledě přitom nabídl naprosto ojedinělý průběh, když hosté z Frýdku- Místku vedli po první třetině už 6:0, v průběhu dalších dvou částí ale o své luxusní vedení přišli. Bláznivé utkání nakonec přece jen dotáhli do vítězného konce. Velkou zásluhu na tom měl Petr Rozum, jenž se prosadil v prodloužení.

Domácí hráči si ve středu budou muset dát pozor hlavně na nejlepšího střelce hostů Jaromíra Gogolku, který v této sezoně vstřelil už osm gólů, což je z frýdeckého mužstva nejvíc. Mezi další nebezpečné útočníky patří například Petr Hrubý se sedmi vstřelenými góly a pěti asistencemi nebo Daniel Kraft, jenž má na svém kontě jen o jednu asistenci méně. Nejproduktivnějším hráčem Frýdku- Místku je ale překvapivě obránce Milan Ovšák, kterému se v 18 zápasech, které v této sezoně odehrál, podařilo získat 17 bodů, což je na beka více než slušné číslo.

Dokážou tedy hosté z Frýdku-Místku, že překvapivé 4. místo v tabulce okupují zaslouženě nebo domácí Slezan prolomí smůlu z posledních zápasů a svého soupeře tak poprvé v sezoně porazí? Hokejová bitva začíná ve středu 12. prosince od 18:00.

Sestavy obou mužstev v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava:
Šafránek - Vrabel, Galvas, Tichý, Tuma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Kocián, Wolf, Černý, Chalupa.

HC Frýdek-Místek:
Chvostek - Ovšák, Ferenc, Gajda, Teper, Krutil, Tomis, Kudláček, Čintala - P. Slovák, Rozum, Škatula, Gogolka, O. Sluštík, Kelner, J. Slovák, Kopún, J. Sluštík, Štubňa, Mamula.

Na oficiální stránky Frýdku- Místku se můžete podívat zde.

Také středeční zápas budete moci sledovat prostřednictvím tradiční textové on-line reportáž.