• úterý 22. září 2020
  • Tomáš Chalupa

Slezan se poprvé představí doma, hostí Nový Jičín

Opavští hokejisté se poprvé v novém ročníku druhé ligy představí před vlastními fanoušky. Po sobotní porážce na ledě Žďáru nad Sázavou by Slezané rádi zabrali a připsali si první tři body do tabulky. Do cesty se jim ovšem postaví Ďáblové z Nového Jičína. Zápas začíná ve středečních 18:30.

Ďáblové se v úvodním kole měli představit na ledě Velkého Meziříčí. Jenže se podobně jako v Hodoníně nehrálo. Na vině byla karanténa domácího celku, posledním zápasem Ďáblů tak zůstává dva týdny stará generálka v Opavě. Tehdy Novojičínští dokázali urvat výhru 3:4 po nájezdech.

V letní přestávce celek ze severu Moravy zajímavě posílil. Do týmu vedeného trenérem Petrem Macháčkem zamířil například Richard Bordowski. Tedy osmatřicetiletý borec, který v extralize nasbíral více než 120 startů, hokejovou radost rozdával také v Polsku a poslední dva roky v Anglii. Velkou kvalitu do týmu přinese i Roman Maliník. Ten má podobně jako Bordowski zkušenosti z extraligy, Polska i Anglie. Dlouhé roky navíc hrál v první lize.

„Jsem strašně rád, že tým zůstal pohromadě. Jsem zastáncem toho, že by se kádr neměl moc obměňovat, spíše by si to mělo nějakou dobu sedat. Vhodně se nám navíc tým podařilo doplnit o Richarda Bordowského a Romana Maliníka, což jsou borci, kteří nám přinesou zkušenost. Chceme ještě jednoho konstruktivního beka, ale takoví se těžce hledají. Spokojen jsem s gólmany, kluci jsou hladoví a to v brankovišti potřebujeme,“ prohlásil trenér HK Nový Jičín Petr Macháček v nedávném rozhovoru pro Novojičínský deník.

Opavští do sezony vstoupili porážkou na ledě Žďáru nad Sázavou, kde dvakrát inkasovali v prvních deseti minutách a ve zbylé části utkání stačili už jen snížit. V sestavě Slezanu se v zápase poprvé objevil obránce Adam Spálovský, ještě loni hráč právě Plamenů, v jejichž dresu si v 32 zápasech připsal 14 bodů za 4 branky a 10 golových nahrávek. „Má dobrou střelu a bruslení. Jedná se o vzrůstem menšího obránce,“ uvedl na adresu nejnovější posily Slezanu kouč Aleš Tomášek.

A jaký je podle opavského trenéra recept na Nový Jičín? „Dát víc gólů, než soupeř. Víme, co Jičín hraje, ale na druhou stranu oni vědí, co hrajeme my, v přípravě jsme spolu dvakrát hráli. Zápasy v přípravě byly vyrovnané, my ale chceme tři body,“ říká jasně Tomášek.

Vstupné na utkání činí 60 korun, na pokladnách navíc budou k dostání celosezonní permanentky, které platí i na případné play-off, jejichž cena činí 800 korun. Upozorňujeme, že návštěvníci zimního stadionu mají povinnost po celou dobu své návštěvy mít nasazenou roušku. Z důvodu vládních opatření navíc nebudou otevřeny sektory na stání, kromě bufetu bude přístupný pouze horní ochoz, který je kompletně k sezení a kapacita stadionu činí pro tento zápas 500 osob. Děkujeme za pochopení.