• úterý 16. prosince 2014
  • Lukáš Jasoněk

Slezan se poprvé v měsíci představí venku, jeho soupeřem bude Břeclav.

Opavští hokejisté se po třech odehraných domácích zápasech poprvé v tomto měsíci představí venku, soupeřem jim bude aktuálně sedmý celek Břeclav. Opavští si v závěrečné třetině předchozího duelu s Frýdkem-Místkem s chutí zastříleli, jestli jejich střelecká potence bude pokračovat také v duelu s břeclavskými Lvi, se dozvíte ve středu od 18 hodin, kdy utkání začíná.

Hokejisté Břeclavi po dvaadvaceti odehraných utkáních zaujímají se ziskem třiatřiceti bodů průběžnou sedmou pozici, kterou by jistě rádi vylepšili. S Opavou v této sezoně změřili Břeclavané síly již dvakrát a z vítězství se pokaždé radovalo hostující mužstvo. Zatímco úvodní zápas na ledě Břeclavi skončil gólovou přestřelkou se šťastným koncem pro Slezan, který vyhrál 5:3, v Opavě museli příznivci čekat na gól až do 59. minuty, kdy hubené jednobrankové vítězství zařídil Lvům Medřický.

K poslednímu utkání zajížděli hokejisté břeclavského celku do Přerova, který momentálně vévodí tabulce a v zápase byl považován za velkého favorita. Zubři se chopili iniciativi již v prvním dějství, které vyhráli 2:0. V následujících třetinách se břeclavským Lvům podařilo střeleckou potenci Hanáků eliminovat, ale na snížení se už nezmohli. Z dvoubrankového vítězství se tak radoval Přerov, který do opavské metropole zavítá v sobotu.

Břeclav bude v zápase s Opavou postrádat útočníka Lukáše Nováčka, jenž si při pondělním tréninku přivodil zlomeninu klíční kosti, ze které se bude zotavovat minimálně měsíc.

Středeční duel v Břeclavi začne v 18 hodin. Co před tímto kláním řekl víkendový autor hattricku v zápase proti Frýdku-Místku Filip Vaněk? „V Břeclavi to nebude jednoduché, je to kvalitní mužstvo plné mladých kluků. Doma jsme s nimi prohráli po smolném gólu v poslední minutě, ve středu se budeme snažit jim porážku oplatit“, věří opavský útočník.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Beneš, Svoboda, Novák, Dittrich, Vojáček, Fejt – Zháňal, Kučera, Tobola – Červenka, Nováček, Medřický – Buhaj, Průdek, Kubáč – Kozel, Papp.

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Vítek, Měch, Černý – Herman, Polok, Svoboda L. – Vaněk, Chalupa, Wolf.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.