• pátek 14. prosince 2012
  • Jan Mareček

Slezan se v boji o návrat na čtvrtou příčku představí na ledě Karviné

Po ukončení řady proher vítězstvím nad Frýdkem- Místkem pokračují hokejisté opavského Slezanu v cestě zpátky na čtvrtou příčku tabulky. V sobotu 15. 12. v 17:00 je čeká další důležitý zápas, své síly změří na venkovním ledě s mužstvem Karviné, které se v poslední době výsledkově trápí.

Vzájemná bilance obou mužstev je v této sezóně vyrovnaná. Hned ve třetím kole podlehli hráči Opavy na karvinském ledě domácímu týmu vysoko 3:7, ve čtrnáctém kole si však doma připsali výhru 3:1.

Slezan jede do Karviné s odlehčujícím pocitem posledního vyhraného zápasu (středeční vítězství nad Frýdkem- Místkem 3:2), který utnul nepříjemnou sérii tří proher v řadě. Karviná bude v sobotu v úplně stejné situaci, jako byla Opava před minulým kolem, na kontě posledních tří zápasů totiž mužstvu z hornického města tkví tři porážky.

Motivace domácího týmu bude určitě veliká. Karviná nyní okupuje osmou pozici v tabulce, což není pro mančaft, jenž má v sestavě několik velmi známých jmen, příliš uspokojivé.

Všem fanouškům hokeje je jistě velmi dobře známý devětatřicetiletý karvinský útočník David Moravec, dřívější hvězda české reprezentace a bývalý olympijský vítěz a dvojnásobný mistr světa. V této sezoně už ale této personě českého hokeje trošku vlhne střelecký prach, ze šestnácti zápasů skóroval Moravec pouze dvakrát, což je na útočníka jeho formátu přece jen málo. Zato si však připsal deset asistencí, takže přínos pro mužstvo má pořád velký. Od střílení branek má Karviná na soupisce jiné borce, především nebezpečného útočníka Davida Mikšana, jehož deset gólů a deset asistencí ve 24 zápasech taktéž budí respekt. Z útočníků stojí za zmínku určitě i Brandon Contratto, dvaadvacetiletý šikovný Američan, příslib karvinského hokeje do budoucna. Obranu do důležitého zápasu povede rovněž známý hokejista Pavel Kowalczyk, který hrával dlouhá léta extraligu.

Podaří se tedy opavskému Slezanu zkrotit touhu Karvinských po ukončení nepříznivé série a odveze si tak z hostujícího ledu letos pátou výhru? Úvodní buly utkání, jež nám dá odpověď, bude vhozeno v sobotu 15. 12. v 17:00.

Sestavy obou mužstev v posledním odehraném kole:

HC Baník Karviná: Smolka - Žvátora, Zajac, Krajíček, Krause, Kowalczyk, Javín, Vnenk, Sznapka - Moravec, Mikšan, Badžo, Rusůlek, Zuber, Luka, Ivan, Samiec, Blatoň, Nystedt, Contratto, Sajili.

HC Slezan Opava: Šafránek - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Wolf, Černý, Chalupa.

Na stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Připravena pro vás bude také tradiční textová on-line reportáž.

Jak to vidí bookmakeři

Karviná – 2,00