Slezan se v sobotu představí doma, přijede třetí Žďár

A team HC Slezan20.11.2021 | Tomáš Chalupa
Tempo druhé hokejové ligy je neúprosné, Opavu čeká už sedmnácté kolo. Opavští se v něm představí před vlastními fanoušky. Do Slezska přijedou Plameny ze Žďáru nad Sázavou, kterým se letos daří. Podaří se Tomáškově družině navázat na domácí úspěchy s Velkým Meziříčím a Kometou Brno? Utkání začíná v sobotních sedmnáct hodin.

Plameny v letošní sezoně mile překvapují. Borci z Vysočiny v tabulce okupují průběžnou třetí pozici. Mužstvo kouče Martina Sobotky zatím uhrálo devětadvacet bodů. Žďáru nad Sázavou se podařilo zvítězit za tři body celkem devětkrát z patnácti pokusů, čtyři z těchto výher navíc přišly na kluzištích soupeřů. Tam se našemu soupeři daří výborně a ve venkovní tabulce patří Žďárským první příčka. Slezan tak rozhodně nečeká nic jednoduchého, byť už doma jednou letos se Žďárem nad Sázavou zvítězil.

Svou sílu Sobotkovi svěřenci potvrdili naposledy před týdnem. Podařilo se jim zvítězit v Novém Jičíně, silnému útoku domácích navíc nepovolili ani jednu branku, naopak tři sami vstřelili. Postupně se prosadili Štola s Kovářů, pojistku přidal v 58. minutě Jícha. "Byl to sice zápas po 2 měsících, ale po fyzické stránce jsem se cítil dobře. Hlavně, že jsme vyhráli a dovezli jsme domů 3 body. Jsem spokojený,” podotkl pro klubový web Žďáru nad Sázavou obránce Patrik Vašíček, který se pro zápas v Jičíně vrátil z marodky.

Ve středu pak borci z Bouchalek odpočívali, na vině byl rozjetý covid v týmu Hodonína, který k utkání nedorazil. „My jsme měli shodou okolností před prvním vzájemném utkání s Hodonínem 8 hráčů mimo a nic jsme neodkládali. Navíc hned měli na jejich webu uvedeno, že další program nebude narušen. Nevím. Je to škoda, byl svátek, hrál by Vampi a mohlo přijít celkem dost lidí,“ mrzelo kapitána Plamenů Martina Plevu.

Opavský Slezan ve středu sehrál zápas v Kopřivnici, kde sice prohrával 1:0, pak ale dokázal vyrovnat Wolf. Jenže Opavským nevyšla druhá třetina, ve které dvakrát inkasovali a nakonec prohráli 3:1. Zápas ovlivnilo několik sporných momentů, třeba neuznaná branka Vojtoviče na 3:2. Ta přišla několik minut před koncem, ale rozhodčí Blaha se rozhodl ji neuznat kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti. Opavě navíc po duelu v Kopřivnici vypadl Tomáš Rousek, který si přivodil zranění v oblasti klíční kosti a ramene. Je tak jisté, že opavský kanonýr bude odpočívat minimálně do Vánoc. Podaří se ostatním útočníkům v duelu se Žďárem Rouska zastoupit?


Aktuálně na webu