• pondělí 04. října 2021

Slezan se znovu představí doma, dorazí Valmez

Těžký oříšek čeká v dalším druholigovém kole hokejisty Slezanu. Do slezské metropole totiž přijede Valašské Meziříčí, které je mnohými pasováno na největšího favorita soutěže. Valachům se však zatím příliš nedaří a v tabulce jsou předposlední. Středeční zápas začíná v 18:30.

Postavení v tabulce ovšem rozhodně rozhodně neodpovídá kvalitě kádru, jaký dalo pro letošní sezonu vedení Valašského Meziříčí. Najdeme v něm několik borců, kteří mají obrovské zkušenosti s druhou ligou a také plejery ošlehané Chance ligou a dalšími soutěžemi.

Zřejmě nejvýraznější posilou Bobrů se v létě stal zkušený Jiří Goiš. Toho si můžete pamatovat z dresu Přerova, kde produktivní útočník odehrál v první a druhé lize úctyhodných dvanáct sezon. A dvaatřicetiletý borec o sobě zatím dává ve svém novém působišti hodně hlasitě vědět. Z branky se sice ještě během čtyř duelů neradoval, svým spoluhráčům už ale stačil adresovat šest gólových přihrávek. K němu připočtěme dalšího výborného útočníka Martina Podešvu, někdejší oporu Znojma, nebo kapitána Jakuba Pořického a je jasné, že útočná síla Valmezu je více než slušná.

Palebnou sílu Valachů pocítil především Nový Jičín, který na Bobry vůbec nestačil a prohrál s nimi jasně 9:0. V dalších utkáních už to ale tak slavné nebylo. Valašské Meziříčí totiž zbylé tři zápasy prohrálo, postupně nestačilo na Velké Meziříčí, Kopřivnici a naposledy doma prohrálo se Žďárem. Hlavně porážka s Plameny musí svěřence trenéra Lukáše Plška pořádně mrzet. Ještě dvě minuty před koncem totiž vedli 4:2, pak ale přišlo vyloučení na 2+2 minuty, což Žďárští potrestali dvěma slepenými góly. V prodloužení navíc duel překlopili na svou stranu.

Sobotní zápas ale nevyšel ani Opavě. Ta doma prohrála s Hodonínem 1:2. Slezané doplatili především na velmi špatnou koncovku, se kterou se, vyjma špílu se Žďárem, potýkají už od začátku sezony.

"Od začátku soutěže máme problém s koncovkou, trápíme se v ní. Bohužel to nejde starším a těm, kteří by ty šance proměňovat měli. Proto ten zápas takto vypadá. Dostali jsme jednu knedlu a rázem máme problém, i když jsme měli tlak a opticky jsme byli po celý zápas lepší,“ smutnil po zápase kouč Slezanu Aleš Tomášek. „Trochu nás zabrzdila i neproměněná přesilovka pět na tři. Trénujeme to v jednom složení a asi s tím budeme muset něco udělat, zkusit tam dát někoho jiného,“ přidal ještě opavský trenér. Probudí se opavští střelci už teď ve středu s Valašským Meziříčím? Zápas začíná v 18:30.