• pátek 12. prosince 2014
  • Lukáš Jasoněk

Slezan si zahraje opět doma, přijede Frýdek-Místek

Opavští hokejisté v sobotu zakončí třízápasovou pouť na domácím kluzišti soubojem s Frýdkem-Místkem, který se pohybuje v dolní polovině tabulky. Hokejisté Slezanu sehráli své poslední utkání minulý pátek a tak měli dostatek času na přípravu. Jak se týdenní volno projeví na jejich herním výkonu, můžete sledovat od 17 hodin, kdy zápas začíná.

Frýdek-Místek patří dlouhodobě k celkům bojujícím na hraně účasti v play-off a ani letošní sezóna není výjimkou. Svěřenci trenéra Miroslava Kameníka se však po polovině základní části nacházejí až na deváté pozici se ziskem pouhých sedmnácti bodů a jejich ztráta na osmé místo zaručující postup do vyřazovacích bojů je již třináctibodová.

Přestože se Frýdek-Místek nachází v dolní polovině tabulky, v jedné statistice je nejlepším celkem soutěže. Řeč je o vítězstvích po základní hrací době. Prodloužení nebo samostatné nájezdy si hokejisté zmíněného celku vyzkoušeli čtyřikrát a ve všech případech dokázali dotáhnout zápas do vítězného konce. Stoprocentní bilancí se po Frýdku-Místku může pochlubit už jen Technika Brno, která má však na svém kontě o jedno vítězství méně.

Poslední zápas sehráli Frýdecko-místečtí v Českém Těšíně, kde mají pro letošní sezónu azyl, s břeclavskými Lvi. S průběžně sedmým celkem tabulky odehráli domácí vyrovnané utkání, ve kterém se dokonce dostali do vedení. Břeclav ale ještě v první části vyrovnala a v závěrečném dějství otočila nepříznivý vývoj ve svůj prospěch. V poslední minutě se hokejisté Frýdku-Místku odhodlali ke hře bez brankáře, ale vsítit vyrovnávací branku, která by znamenala prodloužení, se jim nepodařilo. V utkání skoupém na góly tak nejtěsnějším možným rozdílem zvítězila Břeclav.

Nejproduktivnějšími hráči Frýdku-Místku jsou sedmnáctibodoví Petr Lipina (11+6) a David Samiec (5+12). Mezi beky vyčnívá především Jakub Teper, který si připsal 14 kanadských bodů za 5 gólů a 9 asistencí. Jedničkou frýdecko-místeckého celku je Andreas Kubáň, který odchytal patnáct zápasů a jeho průměr inkasovaných branek na zápas činí 89,56%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Vrabel, Galvas, Slavík, Tichý, Tůma, Pavelek, Mosler – Štindl, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý L., Svoboda, Chalupa.

HC Frýdek-Místek: Kubáň - Svoboda, Vašíček, Samiec, Teper, Jindřich, Krutil, Černín, Podešva, Lipina, Zedník, Stránský, Slovák, Sluštík, Mach, Mamula, Franek, Gogolka, Kopún, Jonáš, Prokop.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Delegace rozhodčích

Vaněk - Štěpán, Hanzlík.