• středa 26. ledna 2011
  • Jan Šimek

Slezan v čele s Glabazňou zajíždí na led brněnské Techniky

Další souboj nadstavbové části mají před sebou opavští hokejisté. Po domácí výhře v minulém kole nad Břeclaví (5:1) nyní přichází další soupeř, který bude chtít sebrat Opavanům nějaký ten bodík. Hráči Slezanu zápasem v Brně načnou šňůru tří venkovních střetnutí za sebou. Dnes se v Brně utkají s tamním výběrem Techniky. Začátek zápasu je naplánován na středu 26.1. 2010 v 18 hodin.

Opavští v posledním kole doma uvěznili v kleci břeclavské Lvi a po jednoznačném průběhu utkání zaslouženě zvítězili v poměru 5:1. Dnešním zápasem začíná svěřencům kormidelníka Glabazni pouť po hostujících stadionech, čeká na ně totiž hned trio zápasů mimo domovskou halu. Samotní hráči před duelem v Brně vyhlašovali, že si jedou pro vítězství, uvidíme, jak se jim povede tento cíl splnit, doufejme, že jej zvládnou. K dispozici však stále nebude obránce Michal Kukol, takže je na světě další problém se složením obranných řad. Těžko říci, zda A – týmu vypomohou mladíci z juniorky, protože ty čeká zápas hned pozítří. Je proto možné, že na beka se opět stáhne kapitán Zdeněk Pavelek.

Aktuálně dvanáctou Techniku v lednu opustila trojice hráčů. Za největší oslabení lze považovat odchod útočníka Kamila Rajnohy, jenž byl nejlépe bodujícím hráčem z kádru Moravanů. Do Německa zamířil i matador Petr Kaňkovský a odešel i Karel Nekvasil.

Brňanům se v poslední době příliš nedaří. Ze čtyř posledních měření sil totiž svěřenci trenéra Romana Kaňkovského vyhráli pouze jediný, na ledě Břeclavi (2:1) a to ještě v prodloužení. Jinak ale odcházelo Brno z ledu vždy se sklopenou hlavou. Nejprve po bojovném výkonu podlehli hodonínským Drtičům na jejich ledě 2:3 v prodloužení a se stejným výsledkem odešli poraženi i z domácího ledu v zápase proti Bobrům z Valašského Meziřící. Pak přišla na řadu výhra s Břeclaví zmíněná výše, ale v posledním kole podlehla Kaňkovského družina Frýdku – Místku opět a znovu 2:3, tentokráte po nájezdech. Je tak evidentní, že závěr utkání Brňanům příliš nesedí, využije toho Opava?

Vzájemné zápasy v sezoně 2010 / 2011:

15. kolo, 30. 10. 2010 VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 5:1

30. kolo, 9. 1. 2011 HC Slezan Opava - VSK Technika Brno 4:2

V pořadí již třetí duel mezi týmy brněnské Techniky a opavského Slezanu má úvodní buly naplánováno na 26. 1. 2011 v 18:00, uvidíme tedy, zdalipak se Opavští na druhý pokus dočkají vítězství z venkovního ledu v nadstavbové skupině B.

Oficiální stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Z utkání pro vás bude připraven také již tradiční on-line přenos.

Sestavy obou týmů v posledním utkání:

HC Slezan Opava:

Iláš - Vrabel, Tichý, Bednárek, Tůma, Kukol, Kysela, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Křesťan

VSK Technika Brno:

Novák - Habrovec, Košecký, Česnek, Šrámek, Strýček, Žalud, Bláha, Mráz, Bělohlávek, Nesrsta, Brzobohatý, Benýšek, Odehnal, Šedý, Jelínek

Další zápasy prvního kola:

26.1. 2011, 18:00 HC Zubr Přerov – AZ Havířov (skup. A)
26.1. 2011, 18:00 HC Plus Oil Orlová – LHK Jestřábi Prostějov (skup. A)
26.1. 2011, 18:00 HC Nový Jičín – HC Salith Šumperk (skup. A)
26.1. 2011, 18:00 HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Frýdek – Místek (skup. B)
26.1. 2011, 18:00 HC Břeclav – SHK Hodonín (skup. B)