• pátek 18. října 2019

Slezan v sobotu čeká Nový Jičín, tomu mají Opavští co vracet

Opavští hokejisté mají za sebou dva vydařené duely s Moravskými Budějovicemi a s Kopřivnicí a chtěli by na ně navázat. Do cesty se jim ale postaví protivník, na kterého nemají vůbec hezké vzpomínky. V Novém Jičíně totiž Opava ztratila ve druhém kole vyhraný zápas. Slezan tak má v utkání co napravovat. Utkání startuje na opavském zimáku v sobotních 17 hodin.

Novojičínští v letošním ročníků podávají výkony jako na houpačce. Vyhráli třeba ve Valmezu, nebo si doma vyšlápli na Hodonín, ale zároveň také před vlastními fanoušky padli v derby s Kopřivnicí. Neoblíbeným soupeřem Ďáblů je bezesporů Havlíčkův Brod, se kterým mají ze dvou zápasů hrozivé skóre 4:17.

V brance Nového Jičína se zatím o minuty dělí hlavně Jiří Matoušek a Matěj Loubal, poslední výhru ve Žďáru ovšem vychytal Daniel Šimonů. Těžko tedy odhadovat, kdo nakonec bude strážcem novojičínské klece v Opavě. Kanadskému bodování obránců vévodí Jakub Hruška (0+6), útočníkům vládne s deseti body (4+6) Slovinec Rok Macuh. Vědět o sobě dává i Slovák (4+3), Palička (4+2) nebo Kafka (2+4).

Slezané se dostávají v posledních dnech a týdnech do zajímavé formy. Dobrý zápas se špatným koncem odehráli v Havlíčkově Brodu, Moravským Budějovicím nastříleli deset branek a naposled vyhráli 1:3 v Kopřivnici. Vše podstatné se událo v první periodě, ve které sice domácí šli brzy do vedení gólem Ďurače, červenobílí ale kontrovali góly Zdeňka, Černého a Rouska. Všechny tři body tak putovaly do slezské metropole.

Opavští mají Ďáblům co vracet. Ve druhém kole totiž vedl Slezan v Novém Jičíně po 40 minutách 1:3 a zdálo se, že si dojde pro tři body. Opak byl ovšem pravdou. Opava totiž prožila doslova třetinu hrůzy, kterou prohrála 5:1, a domů se tak vracela s prázdnou. Patnáctka hostujících fanoušků tehdy jen nevěřícně kroutila hlavou.

„Samozřejmě si to ještě před sobotou rozebereme, aby se nám to nestalo znovu,“ říká stratég Slezanu Pavel Zdráhal. „Věřím, že navážeme na poslední dvě výhry, a dáme do toho všechno. Musíme ale zůstat nohama na zemi a zůstat u bojovnosti, která nás zdobila v posledních třech utkáních,“ dodává.