Slezan vyzve Drtiče. Překvapí dalšího favorita?

Preview20.10.2017 | Redakce | FOTO: Adam Krátký
Opavské hokejisty čeká druhý díl z domácího dvojboje proti druholigovým favoritům. Po středečním úspěchu nad Šumperkem si Slezané brousí zuby na dalšího nebezpečného soupeře. Do Opavy totiž dorazí druhý tým tabulky z Hodonína. Utkání startuje v sobotu 21. října od 15 hodin.

Opavský tým ve středu přerušil sérii tří porážek. Díky velmi cennému vítězství nad Šumperkem 3:2 se navíc odlepili z posledního místa tabulky, na které kleslo Valašské Meziříčí. „Kluci podali velmi dobrý výkon. Přesně dodržovali, co jsme si řekli. Naše hra byla postavena na dobré defenzivě a podržel nás brankář Dušan Šafránek,“ řekl po středečním duelu trenér Marek Harazim.

Je jasné, že podobným stylem musí hrát Slezan také proti Drtičům. Pouštět se s Hodonínem do útočné přetahované? To by byla sebevražda. Pevná defenziva bude základ. Hodonín totiž patří k triu nejvýraznějších favoritů východní skupiny druhé ligy a oslnil parádním vstupem do aktuální sezony. Z úvodních šesti utkání totiž vyhrál hned pět.

V říjnu to ale ze strany Jihomoravanů není žádná sláva. Z posledních čtyř zápasů vyhráli jen jednou, což je stálo umístění na čele tabulky, kde je vystřídala Poruba.

Hodonínský výběr disponuje nejlepší obranou soutěže, alespoň co se týče počtu inkasovaných branek. K tomu lze navíc připočíst mohutnou ofenzivní sílu.

Na koho si musí dát Opava pozor? Především je to bývalý vsetínský kapitán Daniel Vaněk, který v deseti utkáních zapsal jedenáct bodů za tři góly a osm asistencí. Podobně je na tom také ofenzivně laděný bek Jakub Peslar, jenž se trefil dvakrát a svým spoluhráčům přihrál na devět branek.

Přesně pálí Michal Romančík, jenž je se sedmi zásahy nejlepším střelcem mužstva. Nebezpeční jsou také Jakub Kadlec (5+4), Jakub Sajdl (2+7), Petr Peš (2+6), Jakub Vrána (5+2), Petr Jurča (6+1) nebo Dominik Matula (4+3).

Opavské hokejisty můžete podpořit přímo na stadionu v sobotu 21. října od 15 hodin. Pokud budete na tribunách chybět, můžete průběh utkání sledovat prostřednictvím textového on-line přenosu.

Hlavním rozhodčím sobotního duelu je Vojtěch Holaň, asistovat mu budou čároví sudí Vladan Bojda a Tomáš Mikler.


Aktuálně na webu