Slezan zahájil přípravu: Kluci chtějí. Bude z čeho vybírat, soudí Janeček

A team HC Slezan23.7.2018 | Redakce
Opavští hokejisté mají za sebou úvodní trénink na ledě, který byl solidně plný. Trenér Martin Janeček měl totiž k dispozici 29 hokejistů. Celkem zasáhne do přípravy s áčkem Slezanu 32 hráčů, mnozí z nich na zkoušku.

Jaká byla účast na zahajovacím tréninku?
Bylo nás strašně moc, což takhle bude probíhat dva až tři týdny. Všechny hráče – ať už nové na zkoušku, nebo místní mladé chceme vidět zatížené v utkáních. Budeme pracovat vcelku i rozděleni na skupiny, protože led dostává v tomto počtu záhul. Možná budu muset náš program ještě trochu poupravit, nicméně mám z toho dobrý pocit. Bude z čeho vybírat. Těším se čím dál víc.

Kolik hráčů máte k dispozici?
Momentálně bylo na ledě 29 hráčů, což je hrozně vysoké číslo. Je to ale jen o organizaci. Je zapotřebí vymyslet tréninky, aby měly hlavu a patu a hráči nepostávali, ale připravovali se.

Takže tady máte skoro šest pětek…
Skoro ano, chybí nám víc beci než útočníci. Ti jsou ve větší převaze než na šest pětek, ale to je prostě trend. Momentálně obránci nejsou. S tím se pere každé mužstvo. Jsem rád, že jich máme v tréninku osm. Od příštího týdne budeme mít možná o jednoho víc. Postupem času se s tímto problematickým postem popereme.

Jaké jsou v Opavě nové tváře?
Po domluvě jsou tady kluci na zkoušku. U některých uvidíme, zda se tady bude líbit i jim samotným. Je tady Filip Jánošík z Liberce. Bratr Adama, který jde do Slovanu. Je to slovenský útočník, znám ho ještě z dorostu. Svého času byl vynikající v nároďácích. Teď hrál tři roky ve Francii. Na toho jsem hodně zvědavý.

Pak tady máme i navrátilce Kubu Hendrycha, který prošel dorosty Havířova a juniorkami Karlových Varů. Teď byl v nižších soutěžích v Americe. Na toho jsem také hodně zvědav. Záleží, jak se pak domluvíme, ale je tady i Honza Fišera do obrany.

Janeček: Chci, aby tým chytil novou energii

Bude nás zajímat i post brankáře. Máme tady dva kluky na zkoušku – Matyáše Daňu z Vítkovic a Petra Galušku z Olomouce. Uvidíme, jak se poperou s Michalem Waneckim a Kryštofem Lamlou. Dušan Šafránek ukončil kariéru. Má před sebou novou slibnou kariéru jak jako svazový trenér brankářů, tak v prvoligovém Havířově.

Pak jsou tady mladí kluci z Vítkovic, kteří by se rádi poprali o dres mezi dospělými. Jsem rád, že tady máme v hojném počtu místní nadějné juniory – jako jsou Adam Zouhar, Emil Adamczyk, Šimon Pělucha, Jakub Bitomský a další.

S Vítkovicemi úzce spolupracuje prvoligová Poruba. Je nastavena nějaká cesta mezi Vítkovicemi a Opavou?
Zatím navázána není. Je to zařízené na domluvě přímo s Kubou Petrem (generální manažer Vítkovic a hlavní kouč extraligového týmu – pozn. red.). Co se týče Poruby, ta hledá v trochu jiných vodách mezi zkušenějšími hráči z extraligového kádru. Budou tam jezdit hráči po zranění, nebo ti, kteří nemají tolik vytížení v základu. Pokud s hráči z juniorky v dohledné době Vítkovice hned nepočítají, bez problémů je uvolní do Opavy. Takových hráčů ročníku 1999 může být hodně. Díky svazovému rozhodnutí bude mít tento ročník problém se někam dostat, takže hráčů bude dost.

Pro vás coby trenéra je asi fajn možnost pracovat s mladými hráči, kteří jsou ještě tvární, že?
Jednoznačně. Už během sezony bych tým rád omlazoval, aby chytil novou energii. Chtěl bych ale vycházet z toho, co jsem slíbil. Začneme se zkušenou kostrou týmu, která loni nebyla úspěšná. Poté, jak kluci pracovali v létě, ale věřím, že sezona nebude podobného rázu jako loni. Klukům důvěřuji, že po dobrém letním tréninku a přípravě na ledě, budou hrát i ti starší důstojnou roli v soutěži.

Už dřív jste si pochvaloval vysokou účast na trénincích…
Led je samozřejmě něco jiného, na něj chodí každý rád. Nepopulární část je letní příprava, kdy jsem byl mile překvapený. Tréninky byly dobrovolnější, přesto hráči chodili v hojném počtu. Z toho jsem byl hodně nadšený. Teď už je to v podstatě povinné. I když kluci chodí trénovat po práci. Myslím, že je to dobře nastavené. Hráči chtějí, což je pro mě velmi důležité. Těším se na to.

Zhruba za týden vás čeká první zápasový test. Jaká sestava nastoupí v Přerově?
Mám to vymyšlené tak, že dvojzápas s Přerovem bude hrát starší kostra týmu a mladí hráči na zkoušku budou hrát dvojutkání s Novým Jičínem. Kolem 10. srpna bych chtěl vyselektovat tým tak, abychom se mohli připravovat už směrem k sezoně a zápasy by absolvovalo mužstvo, které si nechám. I když kádr bude asi o tři, čtyři hráče širší, než je zvykem. Sezona totiž bude dlouhá a náročná. Rád bych měl tým širší, kdyby přišly trable se zraněním, nebo s tím, že někdo třeba nebude uvolněný z práce. Je potřeba mít dostatek hráčů.

Širší kádr HC Slezan Opava pro přípravu na ledě

Brankáři: Matyáš Daňa, Petr Galuška, Kryštof Lamla, Michal Wanecki
Obránci: Petr Chalupa, Jan Fišera, Matyáš Frojda, Marek Kažimír, Daniel Slavík, Josef Tichý, Vadim Vilinskij, Adam Zouhar
Útočníci: Emil Adamczyk, Přemysl Bijota, Jakub Bitomský, Bogdan Bjurkland, Lukáš Černý, Ondřej Hartmann, Jakub Hendrych, Bohumil Herman, Filip Jánošík, Kryštof Kadula, Kamil Klíma, Vlastimil Malina, Jakub Maxner, Šimon Pělucha, Petr Seidler, Daniel Spratek, Jan Štindl, Rostislav Vaněk, Petr Wolf.

První trénink na novém ledě!🌬❄️

Příspěvek sdílený HC Slezan Opava (@hcslezanopava),


Aktuálně na webu

×
Odehrané v 18:00 | Muži
HC Slezan Opava
HC Bobři Valašské Meziříčí