• pátek 25. října 2013

Slezan zajíždí do Přerova, dokáže zkrotit tamější Zubry?

Opava - Naši hokejisté míří po vydřeném domácím vítězství nad Hodonínem na horkou půdu přerovských Zubrů. Zubři po dvou porážkách za sebou budou chtít určitě zabrat a svého neoblíbeného soupeře porazit. Podaří se jim to? Nebo si na své konto připíše vítězství Slezan? Bitva dvou dvacetibodových týmu začíná v sobotu 26. října v 17 hodin.

Opavští hokejisté zvládli ve středu velmi těžkou bitvu s Hodonínem. Rozhodnout muselo až prodloužení, ve kterém krásnou střelou rozhodl obránce Daniel Kysela, a Opava brala dva body za vítězství 5:4. Přerov v minulém kole zajížděl do Poruby, kde se utkal s Frýdkem-Místkem. Ještě v 57. minutě svítil na tabuli nerozhodný stav 2:2, jenže Frýdku-Místku se podařilo v 58. minutě skórovat zásluhou Macha, a v 60. minutě pojistil vítězství svou trefou Slovák.

Zubři se nenacházejí zrovna v aktuální pohodě. Očekávané zlepšení ve středečním duelu nepřišlo a tak bral všechny body za vítězství 4:2 Frýdek-Místek. Co se týče umístění v tabulce, tak se Přerov nachází se ziskem dvaceti bodů na 5. místě. Stejný počet bodů má ovšem taky Vsetín a Opava. Přerov se drží na tomto umístění díky lepšímu skóre.

Statistikám vévodí zkušený Zdeněk Sedlák, který v dosavadních dvanácti zápasech nasbíral 12 bodů (7+5). Druhým nejproduktivnějším hráčem je obránce Radomír Pala, který nasbíral 11 bodů (5+6), poté následují Jiří Goiš (5+5) a Matěj Blinka (5+4). Post brankářské jedničky patří Martinu Vojtkovi, post dvojky zastává Jiří Sklenář. Hlavním trenérem Přerova je pan Pavel Sedlák.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Tůma, Pavelek, Bednárek, – Měch, Herman, Vítek, Polok, Skoumal, Wolf, Černý, Svoboda, Chalupa, Kocián, Baďura, Vlašánek.

HC ZUBR Přerov: Vojtek – Pala, Faltýnek, Vlček, Janota, Osina, Zbořil – Kolář, Šťastný D., Sedlák – Blinka, Brančík, Haloda – Kratochvíl Š., Goiš, Kundrátek – Ditrich, Sakrajda, Kratochvíl M.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Sobotní utkání bude možno také sledovat pomocí textové on-line reportáže.