• úterý 24. září 2019

Slezan zakončí šňůru tří venkovních duelů v Šumperku

Opavu ve středu čeká poslední duel před sobotním návratem na vlastní zimák. Slezan jede do Šumperka, který vede ještě loni kouč Opavy Martin Janeček.

Šumperk byl před sezónou pasován do jednoho z největších favoritů na postup do Chance ligy a zatím se Drakům daří tyto prognózy skvěle naplňovat. Zatím totiž v pěti zápasech ztratili pouhý bod, a to ještě na ledě silného Havlíčkova Brodu, který Šumperští v sobotu přetlačili 4:5 v prodloužení. V kabině celku z podhůří Jeseníků najdeme hned trojici hokejistů, kteří ještě v loňské sezóně oblékali dres Slezanu. Jedná se o brankáře Michala Waneckého, který aktuálně plní roli jedničky, a útočníky Tadeáše Jaroše a Daniela Spratka. Šumperským lodivodem je navíc ambiciózní Martin Janeček, který ještě vloni stál na střídačce Opavy.

Opavští budou chtít na ledě Draků za každou cenu bodovat, protože předchozí dva zápasy Slezanu nevyšly. Nejprve Opava ztratila skvěle rozehraný duel v Novém Jičíně, v sobotu pak prohrála 3:0 v Hodoníně. Slezané na Slovácku nehráli špatně, srazila je ovšem vlastní přesilovka ve druhé třetině, během které dvakrát inkasovali, a bylo po zápase.

Za utkáním v Hodoníně se krátce ohlédl univerzál Jan Štindl. „V Hodoníně to z naší strany nebylo špatné, ale chyběla nám jednoduchost ve vlastním pásmu,“ řekl. Na zápas v Šumperku se těší. „Bývá tam dobrá atmosféra, navíc vedou tabulku a ještě neprohráli. Věřím, že když si pohlídáme jejich nástup, tak to může být dobré utkání. Trenér Janeček pro nás žádnou extra motivaci nepředstavuje, hrajeme proti klukům na ledě a ne proti němu,“ prohlásil Štindl.

Trenér Pavel Zdráhal doufá, že se jeho celek oproti sobotnímu zápasu zlepší v zakončení. „Bez toho to nepůjde. Kvalitnější musí být také přesilovky, které zatím máme katastrofální. Věřím, že se kluci před bývalým trenér budou chtít ukázat, a že s prázdnou neodjedeme.“ Středeční utkání vypukne v 18 hodin.