• úterý 15. prosince 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan zamíří na jih Moravy, kde se pokusí zkrotit břeclavské Lvy

Souboj tabulkových sousedů obstará 27. kolo druholigové soutěže skupiny Východ, ve kterém na břeclavském ledě dojde k zajímavé konfrontaci mezi domácím klubem a opavským Slezanem. Utkají se tak mužstva, která bojují o play-off. Výběr trenérů Suchánka a Musiala po domácím vítězství nad Kopřivnicí vycestuje do jihomoravské metropole v optimální náladě. Zda se hráčům Opavy podaří zkrotit břeclavské Lvy, můžete sledovat ve středu od 18 hodin, kdy je na programu úvodní buly.

Břeclav aktuálně okupuje desátou pozici a na svém kontě má dvaatřicet bodů. Rozdíl mezi Opavou a celkem Břeclavi je po sedmadvaceti odehraných utkáních nepatrný, obě mužstva totiž od sebe dělí pouze bod, který vyznívá ve prospěch Slezanu.

Lvi po třech vítězných zápasech v řadě v minulém kole tvrdě narazili. Svěřenci trenéra Michala Konečného totiž vycestovali na led rozjetých Moravských Budějovic, které se momentálně chlubí nejen vynikající formou, ale také střeleckou potencí. Ofenzivní sílu budějovického týmu pocítila naplno také Břeclav, která si v úvodu duelu sice vypracovala třígólový náskok, avšak výrazné vedení neudržela a domů se vracela s výpraskem 4:9.

Opavští se v letošním soutěžním ročníku utkali s Břeclaví dvakrát a jihomoravskému mužstvu pokaždé těsně podlehli. Jak utkání v Břeclavi, tak odveta v opavské metropoli skončila shodně 3:4.

Lídrem břeclavskho klubu je Daniel Vachutka (10+10), jenž kanadskému bodování svého celku vévodí s poměrně výrazným náskokem před druhým Martinem Červenkou (6+8). Nejproduktivnějším obráncem výběru Michala Konečného je Martin Miklík. Slovenský bek má na svém kontě tři vstřelené góly a čtyři asistence. Mezi třemi tyčemi dostává nejvíce prostoru Michal Šurý.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC LVI Břeclav: Šurý – Směřička, Miklík, Běhal, Dittrich, Haman, Šidák, Zítka – Červenka, Vachutka, Flora, Ivan, Zháňal, Nováček, Školoud, Uhlík, Smetana, Průdek.

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Tůma, Kysela, Galvas, Vrabel, Mosler – Beneš, Chalupa, Wolf – Vítek, Baďura, Herman – Rousek, L. Černý, Štindl.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Michal Dědek - Pavel Lainka, Ivan Čuňočka.

Další duely 27. kola:

SK Karviná – HK Nový Jičín