• úterý 18. listopadu 2014
  • Lukáš Jasoněk

Slezan zavítá na led poslední Karviné

Opavští hokejisté v předchozím domácím utkání předvedli bojovný výkon a zaslouženě porazili Vsetín, který připravili o vedoucí pozici. K zítřejšímu utkání zajíždějí hráči Slezanu na led poslední Karviné, kde by svou dobrou formu rádi potvrdili. Buly středečního duelu je naplánováno od 18 hodin.

Celek Karviné se s pouhými deseti nasbíranými body nachází na samém chvostu druholigové tabulky. Karviné se výsledkově vůbec nedaří, což dokládají také statistiky vstřelených a inkasovaných branek. V obou těchto ukazatelích je mužstvo ze Slezska nejhorším celkem, byť oproti některým soupeřům má odehráno o dva zápasy méně.

Své poslední utkání odehráli svěřenci trenéra Sedláka v Českém Těšíně, kde se v souboji o předposlední příčku utkali s Frýdkem-Místkem. Utkání bohaté na góly bylo velmi vyrovnané, Karviné se v něm podařilo vstřelit brzký gól a dvakrát vedla. Jenomže domácím se pokaždé povedlo nepříznivý stav otočit ve svůj prospěch a poté to byla Karviná, kdo musel dvakrát dohánět jednogólovou ztrátu. Do závěrečné části vstupovali oba celky s vyrovnaným skóre 5:5 a zápas tak byl nadále otevřený. V úvodu poslední periody se však Frýdecko-místečtí dostali opět o krok napřed a navzdory power-play v poslední minutě se hostům již nepodařilo utkání vyrovnat.

Pohlédneme-li do klubových statistik, zjistíme, že nejobávanějším kanonýrem je s patnácti kanadskými body Vladimír Luka (9+6), kterému sekunduje devítibodový Martin Kasperlík (3+6). Z obránců vyčnívá pětigólový Zdeněk Deutsch či Davi Hoďa, jenž má na svém kontě totožný počet finálních přihrávek. Nejvytíženějším brankářem je v karvinském celku Adam Vrba, jehož procentuální úspěšnost zákroků činí rovných 91%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

SK Karviná: Vrba - Hoďa, Malík, Deutscher, Vydra, Mládenka, Čintala, Zámecznik, Milch, Luka, Szajter, M.Kasperlík, Foltýn, O.Kasperlík, Vyčesaný, Juhasz, Zakuťanský, Opravil, Dýrr

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tůma, Jos. Tichý, Pavelek, Mosler – Kocián, Měch, J. Vítek – Svoboda, Polok, Herman – L. Černý, Chalupa, Wolf

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční duel můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Rozhodčí

Šutara - Jureček, Rychlý