• pondělí 23. února 2015
  • Lukáš Jasoněk

Slezan zbrojí na derby, v posledním utkání základní části změří síly s Porubou

Opavské hokejisty čeká před rychle se blížícím play-off poslední zápas základní části. V něm se svěřenci trenéra Suchánka představí před vlastním publikem, do slezské metropole přicestuje nejproduktivnější celek soutěže, Poruba. Jak si Opavané ve středečním derby povedou, můžete vidět od 18 hodin, kdy je na programu úvodní buly.

Poruba odehrála základní část velmi dobře a zakončí ji těsně pod vrcholem, tedy na druhé pozici. Síla ostravského celku spočívá především v útočné fázi, celek Poruby totiž dokázal svým soupeřům nasázet úctyhodných 174 branek, což je nejvíce ze všech mužstev soutěže.

Ostravanům může také do karet nahrávat fakt, že o víkendu měli volno, neboť Břeclavší na sever Moravy nepřicestovali kvůli nemoci kádru. Náhradní termín nebyl z důvodu blížícího se play-off stanoven, a tak Ostravští brali tři body za kontumační vítězství 5:0.

Slezan se s Porubou střetl v této sezoně už třikrát a z výhry se hráči opavského celku radovali pouze jednou. K prvnímu vzájemnému měření sil došlo na konci listopadu v Porubě, odkud si Opavští odvezli debakl v poměru 2:9. Další zápas s RT TORAX sehráli svěřenci Karla Suchánka začátkem prosince a svého soka před vlastními fanoušky udolali v prodloužení 4:3. Poslední utkání se odehrálo v polovině ledna, kdy Slezan přijel do ostravské části značně oslaben. Přesto však Opavští podali sympatický výkon a odvezli si bod, když utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých byl však lepší soupeř.

Nejproduktivnějším hráčem Sršňova výběru je s 38 body Luděk Krayzel (14+24). Nejpilnějším střelcem je poté Adam Červenka, který zaznamenal 19 přesných zásahů. Z obránců vyčnívá především Jakub Peslar, jenž má na svém kontě 8 branek a hned 26 gólových asistencí. Brankářskou jedničkou je Radek Tihlář, jehož průměr inkasovaných gólů na zápas činí 2,71%.

Sestavy obou celků v posledním odehraném utkání:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Tichý, Tůma, Pavelek - Měch, Herman, Vítek, Polok, Vaněk, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa.

HC RT TORAX Poruba: Vrba – Buček, Vajda, Ovšák, Javín, Peslar, Puškár, Baca – Schwarz, Červenka, Seidler, Chaloupka, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Krayzel, Kilnar, Pavlačka.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu.

Delegace rozhodčích

Koliba - Jureček, Rychlý.

Další zápasy 44. kola:

VHK Vsetín – SK Karviná