• pátek 29. listopadu 2019

Slezané míří na jih, v boji o čtvrté místo je čeká Hodonín

Opavské hokejisty v rámci 22. kola čeká cesta na jih, konkrétně do Hodonína, kde Slezané vyzvou místní Drtiče. Ti v minulém kole Slezan v tabulce přeskočili. V případě tříbodového vítězství si Opava veme čtvrtou příčku zpět. Podaří se ji to? Utkání začíná v sobotních 17 hodin.

Situace v druholigové se ve středu ještě více zamotala. Zatímco hokejisté Slezanu odpočívali, soupeři v boji o play-off hráli o důležité body. Směrodatné byly pro Opavu hlavně výsledky zápasů Kopřivnice – Valašské Meziříčí a Hodonín – Žďár nad Sázavou. V obou duelech se z výhry radoval domácí celek, ovšem zatímco Bobři se z Kopřivnice vraceli s prázdnou, Plameny vezou z ledu Drtičů alespoň bod, neboť prohrály až v prodloužení.

Situace v tabulce tak vypadá následovně: 3. Valmez 33 b., 4. Hodonín 30 b., 5. Opava 28 b., 6. Kopřivnice 25 b.. Černého Petra v podobě nepostupového sedmého místa aktuálně s 23 body drží Žďár nad Sázavou.

Opavští si svou situaci zkomplikovali minulý týden na ledě Nového Jičína. Do zápasu sice dobře nevstoupili a prohrávali o dvě branky, nicméně se jim vývoj podařilo otočit a začátkem třetí třetiny vedli 3:2. Jenže se zdá, že třetí třetiny v Novém Jičíně jsou pro Slezan noční můrou, a podobně, jako ve druhém kole, přenechal Slezan po prohře 4:3 všechny body domácím. Rozhodující branku Opava inkasovala pouhých patnáct sekund před koncem.

Teď se výběru trenéra Pavla Zdráhala postaví do cesty Hodonín, který před časem přišel o svou největší hvězdu v podobě Stanislava Balána. Zkušený forvard totiž odešel do Trenčína. Drtiči se aktuálně vezou na třízápasové vítězné vlně, ve všech případech ovšem brali „pouze“ dva body. Zbylé tři body přenechali Valašskému Meziříčí, Kopřivnice a – jak již bylo řečeno výše – Žďáru nad Sázavou. Doufejme tedy, že tato série v sobotu na Zimním stadionu Václava Nedomanského skončí.

Hlavním rozhodčím sobotního duelu, který začíná v 17:00, je pan Petr Blaha. Na čarách mu budou asistovat Bohuslav Maloušek a Martin Hübl.