• pátek 25. ledna 2019
  • Redakce

Slezané vyzvou rozjetý Písek, kterému mají co vracet

Hokejisté Slezanu bojují o účast v play-off a v rámci 34. kola druhé ligy do Slezska přijede rozjetý Písek, kterému má Opava co vracet. Utkání je na programu v sobotních 17 hodin.

Jihočeši doslova okupují klidný střed tabulky. V třiceti odehraných zápasech dokázali svěřenci trenéra Karla Herra posbírat 41 bodů a pokud se nestane něco neočekávaného, základní část dokončí na čtvrtém místě. Na třetí Havlíčkův Brod totiž Písečtí ztrácí 17 bodů a před Českými Budějovicemi mají rezervu 13 bodů.

Poslední zápasy se IHC – podobně jako Slezanu – vydařily. Písek po šesti po sobě jdoucích porážkách zabral a v posledních třech duelech slavil tři výhry. Nejdříve zvítězil 4:3 na ledě silného Valašského Meziříčí, následně doma přetlačil Moravské Budějovice 3:2 a naposled si hokejisté z jihu Čech smlsli 6:1 na Novém Jičíně.

V kádru Písku na první pohled vyčnívají dva hokejisté – osmadvacetiletý odchovanec Jan Sýbek a šestadvacetiletý Petr Hučko. Prvně jmenovaný se může pochlubit skvělou bilancí 21+24, Hučko má na svém kontě jen o pět bodů méně (14+26). Nejproduktivnějším bekem je zkušený Martin Parýzek se čtyřiadvaceti body.

Slezan na výjezd do Písku nevzpomíná v dobrém. Slezané si totiž v prosinci z tamního zimního stadionu odvezli porážku 3:7, a mají tak Jihočechům co vracet. Hattrickem se tehdy blýskl již zmiňovaný Sýbek.

„Čeká nás jeden z velmi těžkých soupeřů z Jihu. V Písku byl náš soupeř jednoznačně lepším týmem a my chceme udělat vše pro to, abychom mu vysokou porážku vrátili, a posunuli se tak zase o kousíček k naději na play-off,“ říká opavský kouč Martin Janeček.

Sobotní zápas startuje v 17 hodin a jako hlavní rozhodčí ho bude řídit Michal Novák, asistovat mu budou čároví sudí Martin Konvička a Matěj Bartoň.

Tomáš Chalupa