• neděle 25. ledna 2004
  • Tomáš Kubánek

Sochy za tatranky děkuje

O p a v a - Po menším útlumu se do skvělé formy opět dostává celá první opavská formace. Největší pozornost na sebe svým vynikajícím výkonem strhával její vůdce Dalibor Sochorek, který byl poprávu vyhlášen hvězdou utkání sobotního utkání s Berounem. Na první gól přihrál Zdeňkovi, druhým sám otočil stav na 2:1.

"Celé mužstvo podalo skvělý výkon. Hráli jsme výborně ze zajištěné obrany - to je jediná možnost, jak uspět v této lize s naším mančaftem. Na obranu klademe velký důraz, protože sami moc gólů nedáváme. Šancí si vypracujeme dost, ale nejsme schopni je proměnit, což nás mrzí, ale právě proto musíme hru hodně organizovat dozadu. Když to splníme, tak můžeme vyhrát s kýmkoliv, což se dneska jenom potvrdilo," shrnul Dalibor Sochorek příčiny úspěchu v zápase s Berounem.

Po většinu utkání hráli Opavští s lídrem tabulky více než vyrovnanou partii, pouze v první třetině je Berounští přebruslovali a lépe se dostávali do šancí. "Mančaft, který tu dnes přijel, má svou herní kvalitu, je první. Hraje dobře právě směrem dozadu, také moc branek nedávají, ale ještě méně dostávají. Nový trenér jim letos vštípil taktiku důkladného bránění. To většinou plní, takže jim na vítězství stačí i jediný gól, jak tomu bylo například v minulém vzájemném zápase v Opavě."

Ve 28. minutě vstřelil Sochorek velmi důležitý gól na 2:1. "Při té akci jsem moc dopředu spěchat nemusel, protože dopředu se místo mě tlačil obránce. Počkal jsem si, jak se to vyvine. Udělal jsem tři rychlejší kroky směrem k brankáři. Celkem jsem čekal, že do puku jen trochu píchne, což se mi vyplatilo," popsal Dalibor svůj gól.

V dramatické koncovce zápasu mohl skóre navýšit na rozdíl dvou branek, ale krásnou kličku nedotáhl ke gólovému vyjádření. "Jednoduše řečeno: jsem vůl; místo abych mu to šoupnul mezi nohy nebo pod víko, tak tím, že mám nějaké špatné návyky, že jsem hračička, tak jsem to totálně zkazil, že bych se za to vyliskal," okomentoval hovorově lahůdku zápasu Sochorek.

Už se pomalu stává v Opavě velmi pěkným zvykem, že za vítězný či skvělý výkon zasypou fanoušci své miláčky minitatrankami. Až po zápase s Berounem však hráči překonali ostych a k radosti diváků se do pamlsků s chutí zakousli. "Tatranky byly vynikající! Děkuji fanouškům za podporu, protože, i když je jich málo, tak hokeji nechávají srdce," ocenil podporu skalních příznivců. Ještě dodejme, že Sochymu nejvíc chutnají oříškové tatranky bez čokolády.