• sobota 12. února 2011
  • Jan Šimek

Souboj s Technikou znamená pro Slezan generálku před play - off

Poslední kolo nadstavby je před námi a opavští hokejisté v něm změří své síly s celkem brněnské Techniky. Po vítězství na ledě Břeclavi mají nyní svěřenci trenéra Glabazni jistou účast v play – off, a v posledním kole se tak již nemusí strachovat o výsledek. Zápas by měl být de facto přípravou na nadcházející vyřazovací boje, kde na Opavu čeká lídr druhé ligy ze Šumperka. Opavská generálka před play – off startuje v neděli 13. 2. 2011 v 17:00.

Slezan se po dvou porážkách od Hodonína a Valašského Meziříčí zvedl a v důležitém minulém kole si poradil s Břeclaví, které sužují veliké finanční problémy a do utkání nastoupila s torzem druholigového kádru. Toho dokázali Opavští beze zbytku využít a po hladkém průběhu utkání zvítězili na jejím ledě 5:1, čímž si zajistili účast ve vyřazovacích bojích, takže unikli svému velkému pronásledovateli – Bobrům z Valašského Meziříčí.

Nyní si bude trenér Glabazňa určitě prozkoušet některé herní činnosti před play – off. I nyní mu však zřejmě bude scházet obránce Michal Kukol, který laboruje s prsním svalem. Naopak připraven postavit se do branky by měl být Filip Šindelář, protože díky reprezentační pauze si nebude muset plnit povinnosti ve vítkovické svatyni. Je tedy téměř jisté, že do zápasu opět naskočí někteří hráči z opavské juniorky, kteří by měli doplnit oslabenou obranu.

Momentálně desátá Technika již před začátkem nadstavbové části vzdala honbu za účastí v play – off, Brnaně totiž na osmou příčku ztráceli propastných šestnáct bodů. I když to na první pohled vypadá, že Vysokoškolákům již nejde o nic, opak je pravdou. Hráči Brna totiž bojují o angažmá na další sezonu a nemusí to být nutně v dresu VSK. Po domácí těsné porážce s Hodonínem (4:5), cestovali brněnští hokejisté na led Bobrů z Valašského Meziříčí, kde zejména po výborné první třetině zvítězili 6:3. Tímto střetnutím započali Vysokoškoláci svou vítěznou sérii, kterou doplnili ještě o dvě další domácí vystoupení.

V moravském derby nejprve Technika přehrála Lvi z Břeclavi, když po ubojovaném výkonu proti hostujícím mladíkům posbírali svěřenci kouče Romana Kaňkovského všechny tři body za výhru 3:1. V následujícím utkání se Brno v plné parádě rozloučilo s domácím publikem, když rozstřílelo Frýdek – Místek velkým brankovým rozdílem 6:1. V Opavě se však hráčům VSK tradičně nedaří a od roku 2007 ve slezském městě neuhráli ani bod. Hostující kádr už v lednu opustil nejlépe bodující hráč Kamil Rajnoha, jenž nyní válí v dresu prvoligového Znojma. V Německu působí zkušený Petr Kaňkovský a do Opavy kvůli pracovnímu vytížení neodcestuje ani nejlepší brněnský střelec Zdeněk Mráz. Na druhou stranu je možné, že na led Slezanu přijede veterán Miroslav Barus, útočník s poctivou defenzivní prací, který v nejvyšší soutěži nastřádal přes 470 startů.

Vzájemné zápasy v sezoně 2010 / 2011:

15. kolo, 30. 10. 2010 VSK Technika Brno – HC Slezan Opava 5:1

30. kolo, 9. 1. 2011 HC Slezan Opava - VSK Technika Brno 4:2

35. kolo, 26. 1. 2011 VSK Technika Brno - HC Slezan Opava 7:3

Poslední zápas nadstavbové skupiny B mezi svěřenci trenérů Glabazni (Opava) a Kaňkovského (Technika), začíná na opavském zimním stadionu v neděli 13. 2. 2011 v 17 hodin.

Oficiální stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Z utkání pro vás bude připraven také již tradiční on-line přenos.

Nedělní zápas by měla řídit trojice R. Mrkva (hlavní sudí) - R. Koliba a M. Mrákava (čároví sudí).

Sestavy obou týmů v posledním utkání:

HC Slezan Opava:

Trenčan – Faksa, Tichý, Bednárek, Pavelek, Spusta, Tůma – Grofek, Měch, Herman – Černý, Mlýnek, Kocian – Suchánek, Polok, Chalupa – Weiss, od 46. Kříž

VSK Technika Brno:

Jirkův - Habrovec, Lysoň, Babic, Úlehla, Strýček, Vojsovič, Hájek - Mráz, Bělohlávek, Šedý - Brzobohatý, Benýšek, Vyletelka - Rajnoha, Jelínek, Šrámek – Blaha

Další zápasy posledního kola:

12. 2. 2011, 17:00 AZ Havířov – HC Zubr Přerov (skup. A)
12. 2. 2011, 17:00 HC Salith Šumperk – HC Nový Jičín (skup. A)
12. 2. 2011, 18:00 LHK Jestřábi Prostějov – HC Plus Oil Orlová(skup. A)
12. 2. 2011, 17:00 HC Frýdek – Místek – HC Bobři Valašské Meziříčí (skup. B)
12. 2. 2011, 17:00 SHK Hodonín – HC Břeclav (skup. B)
12. 2. 2011, 17:00 HC Uherské Hradiště – VHK Vsetín (skup. C)