Souboj sousedů v tabulce přinese duel Opavy s Blanskem

Preview21.11.2009 | Filip Lefenda
V tabulce je dělí pouhé dva body, skóre je téměř identické. Řeč je o mužstvech Slezanu Opava a Techniky Blansko, tedy o aktérech zápasu 17. kola 2. hokejové ligy skupiny Východ. Opavští doma v poslední době tápou. Sice pravidelně bodují, avšak určitě ne natolik, jak by si kouč Slezanu Karel Suchánek představoval. Přikloní se pověstné "štěstíčko" konečně na stranu Opavy? To se dozvíme v neděli 22.11. od 17 hodin. A "červenobílá družina" má rozhodně na to, aby Blansko porazila!
Podívejme se na postavení obou mužstev v tabulce. Jak už bylo napsáno, sousedé jsou na tom velmi podobně. Zatímco Slezan okupuje sedmou příčku s 22 body na kontě, Technika je na tom o dva body hůře a je tak osmá. Po tomto utkání se však pořadí obou klubů může změnit. Velmi vyrovnané je také skóre. Oba celky dostali prozatím shodných 69 branek. Vstřelených branek má Slezan více, konkrétně 49 a je tak o tři branky lepší než Blansko, které střílelo do černého celkem 46 krát.

V posledním kole nevyšel ani jeden z obou týmů bodově naprázdno. Zatímco Technika doma přehrála Břeclav a po výsledku 4:2 si připsala tři body do druholigové tabulky, opavští hráči urputně bojovali s vedoucími Bobry. Slezan sice vedl 3:1, avšak o své vedení i "díky" sporným výrokům sudího Smetáka přišel a nakonec tak byl rád alespoň za bod, jelikož to byla právě Opava, kdo musel nakonec srovnávat na stav 4:4. V prodloužení byli úspěšnější hosté z Valašského Meziříčí a odvezli si tak na Valašsko vydřené dva body. Nálada v opavské kabině nebyla po tomto zápase nikterak veselá a nervozita byla vidět také na domácím lodivodu Suchánkovi.

S Blanskem se Opava letos již střetla a ze zápasu odešla vítězně. Bylo to v rámci šestého kola, kdy zajížděla na led soupeře a odvezla si těsné vítězství 3:4. Pouze dva opavští střelci se zapsali do listiny, jelikož Kocián i Glabazňa zaznamenali hned dvě branky.

Sestavy obou mužstev v minulém kole:
HC Slezan Opava: Trenčan - Kukol, Tichý, Plánovský, Měkýš, Vitásek, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kovalovský, Polok, Kocián, Suchánek, Tůma, Glabazňa.
VSK Technika Blansko: Novák – Rajnoha M., Zapletal Jan, Úlehla, Pazdera, Šindelář, Dufek, Zítka – Hrůza, Látal, Mífek, Skácel, Veselý, Fischer, Rajnoha K., Kroupa, Benýšek, Odehnal.

Oficiální internetové stránky našeho soupeře si můžete prohlédnout zde.

Z utkání bude připraven také kompletní online přenos.

Na programu 17. kola jsou ještě tyto zápasy:
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Nový Jičín
SHK Hodonín - HC Frýdek-Místek
HC Uničov - VHK Vsetín
HC Orlová - HC Břeclav
HK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov


Aktuálně na webu