• úterý 14. listopadu 2017
  • Redakce | FOTO: Adam Krátký

Středeční soupeř se trápí, dokáže z toho Slezan těžit?

Trápící se Opava momentálně neprožívá zrovna nejšťastnější období. Po šesti prohrách v řadě ztrácí na předposlední Kopřivnici přesně 11 bodů a nutnost vítězného zářezu je tedy stále větší. Ve středu Slezan zamíří na jih Moravy, kde se utká s Hodonínem, který je v tabulce momentálně na druhém místě. Posledních pár zápasů se mu ale nedaří podle představ.

SHK HODONÍN – HK OPAVA

Středa 15. 11. – 18.00

Zimní stadion Václava Nedomanského

Rozhodčí: Antonín – Urubčík, Kleprlík

On-line přenos zde

V posledním utkání se Opava střetla se Šumperkem, kterému sice podlehla, ale vítězství mu rozhodně nedopřála zadarmo. „Konečně jsme odehráli utkání tak, jak tým nabádám, bojovně, s důrazem. Takhle musíme přistupovat i k dalším zápasů,“ komentoval po duelu trenér Marek Harazim. Na jihu Moravy nečeká slezské mužstvo lehká práce. Drtiči do sezóny vstoupili slibně, leč v posledních kolech několikrát silně zaváhali. Z 16 odehraných zápasů počítají Hodonínští 8 výher a 8 proher, které se začaly kupit ale až v posledních kolech.

Změny u soupeře

Vedení Drtičů se tak po několika prohrách rozhodlo dát týmu nový impuls a odvolalo trenérské duo ve složení Stanislav Beťko a Jan Prčík. Hodonínské mužstvo nyní nově řídí bývalý reprezentační brankář Roman Čechmánek, který dorazil z Valašského Meziříčí. Pod jeho vedením odehrál tým teprve jeden zápas, konkrétně se Šumperkem. Odtamtud ale Drtiči, stejně jako i Opavští, odjeli s nepořízenou, když prohráli 2:4.

Podaří se Slezanům těžit ze soupeřova nepříznivého výkyvu ve výsledcích?