• neděle 18. října 2015
  • Vojtěch Konečný

Středečním zápasem s Karvinou vstoupí Slezan do druhé čtvrtiny sezóny

Po sobotní výhře nad Technikou Brno čeká naše hokejisty další utkání, kterým zároveň vstoupí do druhé čtvrtiny soutěže. Soupeřem bude v tomto případě celek Karviné, kterému patří předposlední pozice druholigové tabulky. Oba týmy už se v této sezóně jednou utkaly a z vítězství se tenkrát radovala Suchánkova družina, jak tomu bude nyní? Naváží Opavané na vítězný duel s Brnem? Střetnutí začíná ve středu 21.10. úderem 18. hodiny.

Jak je již zmíněno výše, Slezan si v sobotu dokázal na domácím kluzišti poradit s Technikou a připsal si tak do tabulky dva body za výhru v prodloužení. O onu rozhodující branku se v nastaveném čase postaral Petr Chalupa, jenž dokázal využít početní výhodu svého celku. Jak duel zhodnotil opavský kouč David Musial? „Diváci museli být rádi, protože pískání rozhodčích bylo lepší než divadlo. Jinak jsme ale odehráli dobrý zápas a jsem moc rád, že jsme získali dva body. Výborný výkon podal brankář Techniky.“

Karvinským hokejistům poslední utkání rozhodně nevyšlo. Svěřenci trenéra Josefa Štoudka totiž v Moravských Budějovicích schytali sedmigólový debakl a vrátili se tak domů s prázdnou. Skvělým výkonem se v tomto duelu prezentoval domácí David Horký, jenž rozvlnil síť za karvinským brankářem hned třikrát. HC Moravské Budějovice 2005 – SK Karviná 7:0.

Pokud se zaměříme na statistiky našeho středečního soupeře, tak zjistíme, že je vede Martin Kasperlík (2+3). Z obránců je na tom nejlépe zkušený Miroslav Javín (1+2). Brankářskou jedničkou je v dosavadním průběhu soutěže Peter Půtec. Záda mu kryje dvojice Michal Gleich a Marek Volf.

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Tichý, Mosler, Kysela, T. Černý, Vrabel, Galvas – Herman, Polok, Vítek – Svoboda, Chalupa, Wolf – L. Černý, Kocián, Rousek – Baďura.

SK Karviná: Pútec (od 21. Gleich) – Duriš, Fišera, Javín, Jaroch, Deutsch, Baca – Chomič, Foltyn, Logunovs, Václavík, Vyčesaný, Malík, O. Kasperlík, M.Kasperlík, Juhász.

Na oficiální internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Středeční zápas můžete sledovat také prostřednictvím textového on-line přenosu

Delegace rozhodčích

Šutara – Vengřín, Gančařík.

Další zápasy 12. kola:

HK Nový Jičín – VHK Vsetín