• neděle 31. října 2004
  • Tomáš Kubánek

Také Harazim vyzdvihuje kolektivní bojovnost

O p a v a - Mezi nejurputnější bojovníky v opavském dresu patřil i v sobotu proti Chomutovu tradičně Marek Harazim. Nevynechal jedinný souboj, dařilo se mu při hře v oslabení, kdy téměř sám dokázal přes půl minuty zaměstnat hostující obranu precizním napadáním a svůj skvělý výkon ozdobil pro něj už ne tak častou třešničkou na dortu v podobě remízové branky.

"Dnešní utkání bylo těžké, protože jsme dali dohromady pouze tři pětky, včetně několika hráčů z juniorky. Ti však do hry dali také srdce, porvali se o ten bod a jsem rád, že tady mezi nás zapadli," popsal své pocity po utkání a trampoty při skládání sestavy Harazim.

Také dnes ještě trenéři nemohli počítat s očekávanými oporami Adamčíkem, Sochorkem, Hebarem a dalšími, proto je nahradili mladí Martiník, Plánovský a Kukol. "Máme bohužel řadu hráčů zraněných, proto jsme rádi, že mladí kluci do kádru zapadli. Je to určitě příslib do budoucna, že se zapracují do týmu a spolehlivě zastoupí hráče ze základu."

Marek má v mužstvu hlavně harcovnickou a srdcařskou roli a občas přidá navíc i nějaký gól, což se mu povedlo právě dneska. "Na začátku bylo vyhrané buly a já jsem to tam nechytatelně napálil," s úsměvem na tváři popsal svou trefu.

Opavské hráče čekal již několikátý těžký soupeř v řadě, navíc předchozí utkání se Slezanu vůbec nevyvedla. "V kabině nás před zápasem sedělo jen dvanáct, protože zbytek se oblékal v kabině juniorů. Řekli jsme si, abychom zabrali, bojovali i za zraněné spoluhráče a urvali nějaký bod," vylíčil předzápasové hecování.