• pondělí 08. listopadu 2004
  • Michal Berg

Trenér Karel Suchánek v Opavě skončil

O p a v a - Karel Suchánek už není trenérem HC Slezan Opava. V pondělí oznámil vedení klubu svůj záměr ukončit své působení v Opavě a nastoupit v Olomouci. "Situace v týmu není dobrá a třeba můj odchod to přiměje někoho řešit," komentoval situaci Karel Suchánek. Místopředseda HC Slezan Vladimír Kocián potvrdil, že by Suchánek měl zamířit do Olomouce. "Bylo nám to tak sděleno, ale ještě nemáme žádné oficiální vyjádření Olomouce. Pan Suchánek u nás má platnou smlouvu a budeme jednat o jejím rozvázání," dodal.

Karel Suchánek, který se do Opavy vrátil z Polska před začátkem sezóny, uvedl, že hlavním důvodem jeho odchodu je neutěšená ekonomická situace v klubu. "Čekal jsem, že se to bude řešit, ale stále je to špatné. Podmínky prostě nejsou takové, abych mohl pracovat na profesionální úrovni. Já jako trenér mám nakonec zodpovědnost za výsledky, ale nemůžu ovlivnit to, že pro ty výledky nejsou vytvořené podmínky," řekl bývalý kouč Třince, Havířova či Osvětimi.

Svůj úmysl opustit Opavu už v minulém týdnu oznámil útočník Petr Rozum, který byl na testech v Maďarsku. "Já se těm klukům nedivím, situace opravdu není dobrá," řekl na toto téma Suchánek. "Můj asistent Pavel Hulva u týmu zůstává a věřím, že situaci zvládne."

Místopředseda klubu Vladimír Kocián zájem obou mužů odejít potvrdil, zároveň však také řekl, že závazky klubu vůči Suchánkovi i Rozumovi nejsou takové, aby byly důvodem k vypovězení smlouvy. "Ano, přiznávám že hráčům i trenérům jisté peníze dlužíme, smlouvy jsou však dál platné. V úterý bychom měli dostat nějaké oficiální vyjádření Olomouce a pak budeme jednat dál," řekl opavský místopředseda.

Karel Suchánek vystřídá na olomoucké lavičce kouče Kamila Přecechtěla, který se s ambiciózním týmem zatím pohyboval jen ve spodních patrech tabulky a neplnil takpředsezónní očekávání klubu a sponzorů.