• pondělí 24. listopadu 2008
  • Daniel Bartonec

Třeťáci sahali v Praze po bronzu

Hokejisté třetích tříd Slezanu jako aktuálně nejlepší tým v Moravskoslezském kraji reprezentovali svůj kraj na turnaji, pořádaném u příležitosti oslav 100 let Českého svazu ledního hokeje v Praze. A na turnaji, jehož základní část se odehrála v Letňanech a finálové boje poté na ledě O2 arény, se opavští třeťáci neztratili. V konkurenci špičkových týmů (Kladno, Sparta, Pardubice, Zlín nebo Plzeň) se probojovali až do semifinále.

V základní skupině porazila Opava hráče Mladé Boleslavi, Liberce a Žďáru nad Sázavou. Druhý den měli malí opavští hokejisté v O2 aréně možnost shlédnout trénink reprezentačního týmu České republiky a večer i mezistátní zápas se Slovenskem a utkání veteránských hvězd českého hokeje.

V semifinále nestačila Opava po vyrovnaném zápase týmu Zlína, který v poslední třetině potrestal opavské chyby. Po prohře 1:4 čekal Slezan jen boj o bronz. V něm Opava ještě dvě minuty před koncem vedla 5:4, nakonec ale Pardubice vyrovnaly a bronzové medaile vybojovaly v penaltovém rozstřelu.

Přesto ale trenér Vaněk s asistenty Vítem a Bitomským své svěřence za výbornou reprezentaci pochválili, protože dokázali výborně zvládnout fyzický i psychický nápor několika utkání ve velké O2 aréně za sebou. Pochvalu si zaslouží také realizační tým, který opavským hokejovým nadějím i jejím rodičům, kteří přijeli své ratosleti povzbudit, zajistil v Praze také zajímavý mimo hokejový program.

Horní řada: ing.Harasim (vedoucí mužstva), Vít (asistent trenéra), Vaněk (hl.trenér), Bitomský (as.trenéra)
Prostřední řada: Bitomský, Šafarčík, Vít, Zeizberger, Vícha, Lelek, Prokeš
Dolní řada: Hadamczik, Teichman, Čížek, Kunc, Brunovský, Kroček
Ležící brankáři: Gilík, Bajtek