• sobota 16. srpna 2003
  • Tomáš Kubánek

Třinci máme co oplácet

O p a v a - Po nesehraném utkání se Sarezou Ostrava se hokejisté představí opavskému publiku opět v zápase Tipsport cupu. Naším soupeřem bude extraligový klub HC Oceláři Třinec. Tomuto protivníku máme co oplácet. V Třinci totiž Opavu potupil výpraskem 7:2!! Doufejme, že střetnutí, které začíná v úterý od 17:30, nabídne divákům alespoň takovou podívanou, jaké jsme byli svědky v zápase se Vsetínem.

Stejně důrazným a aktivním pohybem od prvních minut, jako proti Vsetínu, by Slezané měli začít i utkání s Třincem. Jedině touto cestou se mohou Opavští vydat, aby mohli pomýšlet na úspěch. Minulý vzájemný souboj rozhodli Třinečtí právě už v úvodní části, kdy svému sokovi nasázeli tříbrankový příděl, a o vítězi tak nebylo pochyb. Otazník visel pouze nad výši skóre. Náskok 3:0 po první siréně zařídili svými góly Dvořák, Polončič a Ivan. Ve 26. minutě sice snížil Šebesta, ale tím Opavští svůj střelný prach téměř spotřebovali. O minutu později se prosadil opět Ivan a druhou třetinu uzavřel Janků. V té poslední překonali Šlupinu i Zadina s Pletkou. V posledních sekundách utkání ještě opavský Harazim kosmeticky upravil skóre na 7:2.

Přes léto nedošlo v kádru Ocelářů k převratnému hráčskému obchodování, zanedbat tyto změny však také nemůžeme. Reprezentační obránce Libor Procházka bude od nadcházejícího ročníku působit v pražské Spartě. Tam se také stěhuje nejlepší střelec minulé extraligové sezóny Jan Marek. Nadějný obránce Cartelli zamířil do Plzně a útočník Nosek už bojuje ve zlínských barvách.

Náhradu za tyto kvalitní hráče Třinečtí hledali především v prvoligových vodách. Z Prostějova přichází Milan Karlíček, z Třebíče Josef Vítek a Písek uvolnil Jakuba Bartoně. Z Havířova se stěhuje Jiří Polanský. Ze Žiliny se opět vrátil obránce s tvrdou střelou Robert Procházka. Přísun branek by měl zajišťovat exliberecký střelec Jan Kudrna. Klub nakoupil také píseckého Martina Bouze a Albína Podstavka z Kadaně. Ti ovšem byli, při zúžování kádru, nabídnuti k dispozici ostatním klubům. Stejný osud potkal harcovníka Pavla Zdráhala a obránce Klementa a Matějíčka. Trenéři naopak ještě testují havířovského forvarda Andreje Hebara, jehož domovskou vlastí je Slovinsko.

Třinec odehrál v letním poháru tři utkání, z nichž vytěžil 5 bodů. Postup do další fáze by mu tak neměl uniknout. Slezan je zatím bez bodu na posledním místě, ale věřme, že právě v tomto utkání se více umu a štěstí přilepí na opavské hokejky, kteří svým výkonem a výsledkem potěší srdce opavských fanoušků. Led je přece kluzký a v hokeji se tak může stát leccos.