• pátek 25. listopadu 2011
  • Filip Lefenda

Týden hraný na stadionech soupeřů zakončí Opava ve Valašském Meziříčí

S cílem povedeného vstupu do druhé poloviny základní části odcestují opavští hokejisté na led Valašského Meziříčí. Bobři prohráli poměrně jasně poslední tři utkání a budou si proti Slezanu chtít spravit chuť. V roli lépe postaveného mančaftu však vstoupí do zápasu Opava. Valašské Meziříčí už skutečně není tím elitním týmem, jakým byl zejména v posledních sezónách a šance na bodový zisk tak jsou velice reálné. Zajímavostí určitě je, že obě letošní vzájemná střetnutí skončila po šedesáti minutách remízou. Bude tomu tak i tentokrát? Duel je na programu v sobotu 26.11. v 17 hodin.

Opava je v tabulce na čtvrtém místě, Valašské Meziříčí pak o tři příčky níže na sedmém stupínku druholigové tabulky. A právě tuto tabulku obohatila v minulém kole Opava o cenné dva body, které přivezla z Přerova za výhru po samostatných nájezdech. V případě Valašského Meziříčí se tak nestalo. Trojici duelů hraných v řadě za sebou před domácím publikem započali Bobři prohrou 3:7 s Karvinou. Nyní mají tamější hráči šanci na reparát, věřme však, že i tentokrát budou Valaši tahat za kratší konec.

Jak už bylo jednou napsáno, oba letošní vzájemné mače skončily po šedesáti minutách smírným výsledkem. Slezan ve Valašském Meziříčí odstartoval letošní sezónu a vypadalo to, že pojede domů s prázdnou. V poslední minutě však srovnával na 3:3 Josef Tichý a zařídil tak svému týmu bod. Utkání nakonec dospělo k samostatným nájezdům, ve kterých byli úspěšnější domácí hráči. V odvetě si pak větší krajíc z bodového sousta ukrojila Opava, která zdolala Meziříčí 3:2 v prodloužení.

Svůj prostor mezi tyčemi dostávají poměrně pravidelně Jiří Slovák ( zasáhl do 15ti zápasů) a Václav Vlachynský (18 zápasů). Nejzdatnějším defenzivním bekem je s jedenácti kanadskými body Milan Ovšák (2+9). Týmovým kanonýrem je poté desetigólový Martin Ambruz (10+9). Pozor si opavští beci budou muset dát také zejména na Milana Kopeckého (8+6) a Lukáše Bokroše (7+5).

Sestavy obou celků v posledním odehraném kole

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (21. Vlachynský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Kopecký, Lehečka, Machala, Martiník, Mikel, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Zábojník

HC Slezan Opava: Šafránek - Bednárek, Faksa, Kysela, Dohnal, Tichý, Tůma, Mosler, Jurčík, Džemla, Měch, Herman, Polok, Pavelek, Kocián, Koschatzský, Černý, Grofek, Vítek, Chalupa, Mlýnek

Na oficiální internetové stránky mužstva z Valašského Meziříčí se můžete podívat zde.

Pokud se do Valašského Meziříčí nevydáte osobně, můžete utkání sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.