• úterý 26. ledna 2010
  • Filip Lefenda

Týden na domácím ledě zahájí Slezan duelem s Břeclaví

Středeční podvečer bude v Opavě ve znamení hokeje. Do Opavy zavítá v rámci dalšího kola 2. hokejové ligy celek Břeclavi. Lvům se na venkovních ledech v poslední době příliš nedaří a v současnosti tahají šňůru tří porážek. To opavská série zápasů, ve kterých se podařilo bodovat, skončila minulé kolo ve Vsetíně. Tabulka jasně říká, kdo vstoupí do tohoto duelu v roli favorita. Břeclav, která získala venku pouze osm bodů, to nebude. Utkání začíná ve středu 27.1. od 18 hodin.

Opava je na tom v tabulce stejně jako před zápasem se Vsetínem. Má 51 bodů a je šestá. Břeclav okupuje devátou příčku se ziskem 38 bodů, z toho pouhopouhých osm bodů vydolovali Lvi na venkovních ledech.

V posledním kole skončila již zmiňovaná opavská série. Slezan nestačil na Vsetín, který skvělým výkonem podržel mladý gólman Hromada, jenž v zápase vychytal čisté konto. Valaši tak nakonec zvítězili 2:0.
Břeclav hrála minulé kolo rovněž venku a z Valašského Meziříčí odjížděla podle předpokladů s prázdnou. Domácí Bobři nezaváhali a porazili Břeclav 7:3.

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Břeclavi je Tomáš Prachař (17+14). Za ním se na druhém místě drží kapitán Jiří Sedláček (8+17). Pomyslní stupeň vítězů uzavírá Pavel Pelán (7+15). V brance dostává letos nejvíce prostoru Petr Žurek.

Letošní vzájemné zápasy obou soupeřů:
11. kolo: Opava - Břeclav 5:1
22. kolo: Břeclav - Opava 4:2
27. kolo: Břeclav - Opava 2:3p

Sestavy obou celků v posledním kole:

HC Slezan Opava: Trenčan - Kukol, Vitásek, Tichý, Koloničný, Žídek, Měkýš - Grofek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Pavelek - Tůma, Kříž, Kovalovský.

HC Břeclav: Žurek - Procházka, Nedvěd, Habrovec, Zapletal, Gajda, Strýček, Dora - Mráz,Karný, Nekvasil - Prachař, Pelán, Grmela - Hlouch, Skokan, Novosad.

Oficiální webové stránky mužstva HC Břeclav si můžete prohlédnout zde.

Zápas lze sledovat také prostřednictvím on-line přenosu.

Na programu 33. kola jsou také tyto zápasy:
HK Jestřábi Prostějov - VSK Technika Blansko
SHK Hodonín - HC Uničov