• pondělí 17. listopadu 2003
  • Tomáš Kubánek

Týmu má vyloučení nepomáhají, ví Roman Šlupina

O p a v a - Když se týmu střelecky nedaří, musí brankář předvést vyjímečný výkon, aby mužstvo mělo nějakou šanci na bodový zisk. Přesně této role se v zápase s Kometou Brno zhostila opavská jednička mezi tyčemi Roman Šlupina. Hlavně jeho zásluhou zůstal v Opavě alesoň jeden bodík.

"Škoda, že jsme to dneska nevyhráli, protože je to strašně ubíjející tolikrát po sobě nevyhrát. Do každého utkání jdeme s cílem vyhrát jej, ale nakonec se nám to nepodaří. Máme spoustu šancí, ale tím, že jsme v křeči, tak nejsme schopni toho góla dát," zhodnotil stručně a zároveň velmi sklesle opět neúspěšné sobotní utkání s Kometou Roman Šlupina.

Zatímco v první třetině si hosté z Brna dělali na ledě prakticky co chtěli, v druhé části převzali iniciativu na své hokejky hráči Slezanu. "Před zápasem jsme dostali ultimátum, některým hráčům hrozí i vyloučení z mančaftu, což nám svazovalo ruce, báli jsme se něco udělat. Poté, když se soupeř ujal vedení, jsme hráli hop, nebo trop; buď to vyjde, nebo prohrajeme," okomentoval opavský brankář počáteční bázlivost a poté zlepšenou hru Slezanů.

Jedinou branku Šlupina inkasoval potom, co jej obránci nechali úplně na holičkách, napospas dvojici brněnských hráčů. První z nich přihrával z rohu mantinelu a modré čáry na napokrytého Nohela, který holí už pouze usměrnil ideální přihrávku za Šlupinova záda. "Možná, že jsem to mohl risknout a jít po střelci. Tím bych ale přihrávajícímu hráči odkryl celou branku." Naopak v prodloužení opavská opora zastavila bravurním zákrokem lapačkou nájezd tří hokejistů Komety na jediného domácího obránce. "V takových situacích brankář ani nestačí přemýšlet. Je to hodně o šteští, buď mě trefí, nebo střela skončí gólem.

V několika posledních zápasech Šlupina zklidnil své chování a rozhodčí jej proto už nemusí napomínat osobními tresty, které v úvodu sezóny sbíral s nepříjemnou pravidelností. "Příčina je jednoznačná: mužstvu to vůbec nepomáhá a navíc stejně nemá cenu se sudími diskutovat, jejich rozhodnutí neovlivním."

Naopak týmu určitě pomáhají jeho dlouhé pasy na útočnou modrou. "Hlavně při přesilovce, když soupeř jde střídat a puk se dostane ke mě, snažím se rychle rozehrát na útočníky," uzavřel Roman Šlupina komentář k dnešnímu střetnutí.