• úterý 29. listopadu 2011
  • Jan Šimek

Uspěje Slezan proti Uherskému Hradišti i napotřetí?

Na opavské hokejisty, kteří absolvovali dva venkovní zápasy v řadě nyní čeká domácí vystoupení proti slováckému celku z Uherského Hradiště. Piskořova družina vyválčila v Přerově cenné vítězství 2:1 po nájezdech, ale ve Valašském Meziříčí utrpěla vysokou porážku 1:6. To soupeři Slezanu se příliš nedaří. Ze tří posledních domácích duelů totiž získal pouhé dva body. Ustojí opavská tvrz nájezd bojovníků ze Slovácka? Odpověď nám přinese utkání, jehož start je naplánován na středu 30. 11. 2012 v 18 hodin.

Jak již bylo zmíněno na úvod, trenér Opavských Michal Piskoř může být s posledními duely svého celku spokojen tak napůl. Z horkého ledu přerovských Zubrů odjeli Slezané jako vítěz, když po remíze v základní hrací době rozhodl o zisku druhého bonusového bodu proměněný nájezd Lukáše Černého a Opava vyhrála 2:1. Následující utkání však tolik povedené nebylo, Bobři z Valašského Meziříčí si na slezském celku smlsli a díky skvěle dotaženým brejkům a vysoké efektivitě v zakončení uštědřili Slezanu tvrdý úder v podobě vítězství 6:1.

Posledních pět utkání Opavy:
Opava - Frýdek - Místek 3:2
Opava - Karviná 1:2
Opava - Vsetín 3:2
Přerov - Opava 1:2 sn
Valašské Meziříčí - Opava 1:6

Ve dvou posledních zápasech se Piskořův mančaft trápil v koncovce. Vždyť tři vstřelené branky nejsou dobrá vizitka a pokud odečteme Černého gól z nájezdu, dostaneme se na pouhé dva přesné zásahy ze hry za 120 minut hracího času. Týmu očividně schází neproduktivnější hráč Tomáš Grofek, který má problémy se zády a nad jeho startem visí veliký otazník. Naopak poslední utkání ve Valašsku už okusil i zadák Michal Kukol, který laboroval s poraněnou rukou a ve středu by měl nastoupit.

Uherské Hradiště okupuje v tabulce devátou příčku, která výsledkům klubu ze slováckého regionu zcela odpovídá. Svěřenci trenéra Petra Sakrajdy staršího se v posledních třech střetnutích radovali pouze z jediné výhry, když po nájezdech obrali o body Nový Jičín (4:3), pak přišla těsná prohra s prostějovskými Jestřábi (4:5) a domácí debakl 1:6 s Olejáři z Karviné v posledním kole. Avšak pozor! Venku se Uherskohradišťští naposledy představili v hale lídra soutěže – havířovského AZetu a po vynikajícím výkonu jej obrali o body a zvítězili 4:3!

Aby se něco podobného nepřihodilo také Opavě, musí největší pozornost věnovat Sakrajdovi mladšímu, který v devatenácti duelech nasbíral již jedenatřicet (!) kanadských bodů (9+22). Druhým nejpilnějším sběratelem bodů je Josef Mikeš, který má bodů o deset méně a sice jedenadvacet (9+22). Trio nejúspěšnějších útočníků uzavírá zkušený Radim Antonovič (8+9), který si vyzkoušil i angažmá v polském klubu Zaglebie Sosnowiec.

Posledních pět utkání Uherského Hradiště:
Frýdek - Místek - Uherské Hradiště 7:3
Havířov - Uherské Hradiště 3:4
Uherské Hradiště - Nový Jičín 4:3 sn
Uherské Hradiště - Prostějov 4:5
Uherské Hradiště - Karviná 1:6

Nejproduktivnějším obráncem je pak talentovaný Tomáš Vodák, který nasbíral 8 bodů (2+6). Branku Uherského Hradiště střeží jedenadvacetiletý Hynek Kůdela a záda mu kryje o tři roky starší Karel Heneš. Mužstvo Opavy a výběr Sakrajdy seniora se v letošní sezoně setkal již dvakrát a vždy byli úspěšnější Slezané, kteří svému soupeři nastříleli ve dvou vzájemných duelech těžko uvěřitelných 19 (!) branek. Kolik branek padne ve středu?

Vzájemná utkání v letošní sezoně:
2. kolo, 14.9.2011 HC Slezan Opava - HC Uherské Hradiště 8:3
12. kolo, 19.10.2011 HC Uherské Hradiště - HC Slezan Opava 6:11
Sestavy obou mužstev v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava:

Šafránek – Kukol, Tichý, Bednárek, Mosler, Tuma, Jurčík, od 45. Faksa – Černý, Měch, Herman – Kocián, Chalupa, Mlýnek – Pavelek, Polok, Vítek – od 45. Baďura, Koschatzký, Wolf.

HC Uherské Hradiště:

Kůdela (52. Heneš) - Šťastný, Vodák, Matula, Krystýnek, Jedlička, Sladký, Horehleď, Kříž, Červenka, Hrabec, Mikeš, Karpíšek, Šoula, Sekerka, Sakrajda, Piluša, Antonovič, J. Rapant, Šafařík.

Na oficiální internetové stránky mužstva z Uherského Hradiště se můžete podívat zde.

Z utkání bude připraven také tradiční textový on-line přenos.

Úvodní vhazování duelu je na programu ve středu 30.11. 2011 v 18 hodin na opavském zimním stadionu.

Další zápasy 24. kola:

» HC Frýdek-Místek - AZ Havířov