Utká se Slezan v nadcházející sezóně s novými soupeři? Rozhodnout by měl čtvrteční aktiv

A team HC Slezan4.6.2014 | Filip Lefenda
Na čtvrtečním aktivu zástupců druholigových celků by měla být s konečnou platností dořešena podoba soutěže pro nadcházející ročník 2014/15. Nejpravděpodobnější variantou se jeví zachování rozdělení na západní a východní skupinu, přičemž ta východní by se měla skládat z jedenácti mužstev. Nad dvěma týmy však v současnosti visí otazník a není tak vyloučeno, že se na opavském ledě objeví i soupeři zcela noví.
První aktiv proběhl v pražském sídle Českého svazu ledního hokeje minulý pátek. Bezmála dvouhodinová diskuze zatím definitivní podobu soutěže nepřinesla. Systém by měl zůstat stejný, vinou nesplacených závazků některých klubů ovšem nebylo možno konečnou podobu obou skupin včetně hracího systému zatím schválit. Problémy se týkají Orlové a Valašského Meziříčí, dá se ovšem předpokládat, že se oba kluby se svými závazky vypořádají.

Pokud se tak stane, zůstane zřejmě zachováno rozdělení do dvou skupin, přičemž východní skupina bude po postupu Prostějova čítat pouze 11 týmů. Zástupci východní skupiny přitom na prvním aktivu usilovali o vyrovnání počtu účastníků obou skupin. Ke konsenzu v tomto směru ale nedošlo, aktuální a pravděpodobné rozdělení mančaftů do skupin tak vypadá takto:

Skupina Západ (A):
HC Berounští Medvědi
HC Draci Bílina
HC Děčín
HC Vlci Jablonec nad Nisou
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
HC Klášterec nad Ohří
HC Klatovy
HC Kobra Praha
SC Kolín
HC Moravské Budějovice 2005
NED Hockey Nymburk
HC Lední Medvědi Pelhřimov
HC Řisuty
HC Baník Sokolov
HC Tábor
HC BAK Trutnov
HC Vrchlabí
SKLH Žďár nad Sázavou

Skupina Východ (B):
HC Frýdek-Místek
HC Lvi Břeclav
HC Slezan Opava
HC Bobři Valašské Meziříčí
VHK Vsetín
VSK Technika Brno
HC Nový Jičín
HC RT TORAX Poruba 2011
SHK Hodonín
HC Orlová
HC ZUBR Přerov

Pokud by se Orlová s Valašským Meziříčím do nového ročníku nezapojili, zahrál by si dle situace východní skupina zřejmě někdo z tria Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou či Pelhřimov.

O konkrétní podobě sezóny, jejíž start je předběžně plánován na středu 17. září, by se mělo rozhodnout ve čtvrtek 5. června. O výsledcích jednání vás budeme informovat.


Aktuálně na webu