• středa 04. června 2014
  • Filip Lefenda

Utká se Slezan v nadcházející sezóně s novými soupeři? Rozhodnout by měl čtvrteční aktiv

Na čtvrtečním aktivu zástupců druholigových celků by měla být s konečnou platností dořešena podoba soutěže pro nadcházející ročník 2014/15. Nejpravděpodobnější variantou se jeví zachování rozdělení na západní a východní skupinu, přičemž ta východní by se měla skládat z jedenácti mužstev. Nad dvěma týmy však v současnosti visí otazník a není tak vyloučeno, že se na opavském ledě objeví i soupeři zcela noví.

První aktiv proběhl v pražském sídle Českého svazu ledního hokeje minulý pátek. Bezmála dvouhodinová diskuze zatím definitivní podobu soutěže nepřinesla. Systém by měl zůstat stejný, vinou nesplacených závazků některých klubů ovšem nebylo možno konečnou podobu obou skupin včetně hracího systému zatím schválit. Problémy se týkají Orlové a Valašského Meziříčí, dá se ovšem předpokládat, že se oba kluby se svými závazky vypořádají.

Pokud se tak stane, zůstane zřejmě zachováno rozdělení do dvou skupin, přičemž východní skupina bude po postupu Prostějova čítat pouze 11 týmů. Zástupci východní skupiny přitom na prvním aktivu usilovali o vyrovnání počtu účastníků obou skupin. Ke konsenzu v tomto směru ale nedošlo, aktuální a pravděpodobné rozdělení mančaftů do skupin tak vypadá takto:

Skupina Západ (A):

SHK Hodonín
HC Orlová
HC ZUBR Přerov

Pokud by se Orlová s Valašským Meziříčím do nového ročníku nezapojili, zahrál by si dle situace východní skupina zřejmě někdo z tria Moravské Budějovice, Žďár nad Sázavou či Pelhřimov.

O konkrétní podobě sezóny, jejíž start je předběžně plánován na středu 17. září, by se mělo rozhodnout ve čtvrtek 5. června. O výsledcích jednání vás budeme informovat.