V Olomouci se uskuteční severomoravské derby

Preview8.11.2003 | Jaroslav Šindelář
O p a v a - Dnes od 19 hodin se slezané utkají s nedalekým soupeřem HC Mora Olomouc. Tým vedený trenérem Kamilem Přecechtělem se zpočátku trápil a svůj první bod ukořistil v Opavě, když dokázal dvě minuty před koncem zápasu vyrovnat na 1:1. Nováček první ligy se však nevídaně zvedl a pomalu se propracovával na místa zaručující pozice pro play-off. Důkazem toho jsou poslední dvě utkání, když doma s Berounem nejprve otočil nepříznivý vývoj a gólem v prodloužení rozhodl o svém vítězství 4:3. Ještě větší překvapení připravil divákům v Ústí, kde se radoval z vítězství 2:1. Upevnil si tak osmé místo v tabulce se ziskem 22 bodů.
Mužstvo je v bráně podpováno bývalým extraligovým golmanem Znojma Petrem Svobodou, v obraně mají zkušenosti z nejvyšší soutěže Michal Šafařík, Zbyněk Spitzer a Jan Prošek a v útoku mimojiné vynikají bývalý opavský kapitán Richard Brančík, na střídavý start ve Zlíně hrající Tomáš Kárný nebo bývalý hráč Zlína a Opavy Milan Ministr. Divákům však utkvěl v paměti nejvíce David Komínek, který se ještě nedávno předváděl výbornými výkony v centru první formace. Na druhou stranu právě v hanácké metropoli hrál Karel Horný, který bude mít velkou motivaci ukázat se před svým bývalým týmem.

Loňský rok zkonsolidovalo vedení potřebné finanční síly a tak se dalo předpokládat, že bývalé extraligové mužstvo bude útočit na postup do druhé nejvyšší soutěže. V dlouhodobé části se hanáci dlouhou dobu přetahovali s Porubou o první příčku, nakonec se museli spokojit s druhou. V play-off se propracovali přes všechny pronásledovatele s přehledem a tak se mohli radovat z postupu do vyšší soutěže.

Tímto počinem tak navázali na své úspěchy v extralize, kde se stali v sezoně 1993/94 mistry republiky. Ovšem později i zde nastali finanční potíže a po třech letech prodali licenci Karlovým Varům. Ani v druhé nejvyšší soutěži se dlouho neohřáli, protože prodali licenci právě Opavě, které hrozil sestup až do 2. ligy. Mužstvo hnáno výbornými fanoušky se ani v první lize nestratilo a tak je otázkou času, kdy se hanáci dočkají lepší budoucnosti.


Aktuálně na webu