• pátek 06. září 2019
  • Redakce

V Opavě se uskutečnil Slezský pohár v minihokeji

V posledním prázdninovém víkendu bylo na opavském zimním stadionu živo. V jeho útrobách se konal Slezský pohár v minihokeji ročníků 2011 a 2012. V sobotu se spolu utkalo 10 týmů ročníku 2011, které byly rozděleny do 2 skupin.

Skupina A: HC Slezan Opava – bílý tým, TJ Horní Benešov, HC Chrudim, HC Frýdek-Místek „B“ a HC Uherské Hradiště – bílý tým

Skupina B: HC Slezan Opava – červený tým, HC LEV (Slovensko), HK Ďáblíci Nový Jičín, HC Frýdek-Místek „A“, HC Uherské Hradiště – červený tým

Bílý opavský tým ve skupině narazil pouze na jeden celek, na který nestačil, a tím byl tým HC Uherského Hradiště. Výsledkem bylo druhé místo ve skupině a boj s vítězem skupiny B Frýdkem-Místkem „A“ a postup do finále.

To měl domácí tým velmi dobře rozehrané a první patnáctiminutovku vyhrál 5:3. Bohužel ve druhém poločase přišel v závěru utkání výpadek a F-M dokázal tuto část utkání vyhrát 5:2. Z postupu do finále se radoval frýdecko-místecký tým a naše borce čekal boj o 3.místo, kde se opět utkal s bílým týmem z Uherského Hradiště, na který nestačil v bojích ve skupině.

3. místo si však náš tým nenechal ujít a deklasoval již velmi unaveného soupeře.

Červený tým obsadil ve skupině 4. místo a v boji o 5-8. místo ho čekal souboj s HC Chrudim, na který nestačil. Turnaj však končil vítězně, kdy si v přímém souboji o 7. místo poradil s TJ Horní Benešov.

Celkovým vítězem se stal slovenský HC LEV, který Frýdku-Místku vrátil porážku ze skupiny a stejně jako v loňském roce odjíždí z Opavy jako vítěz.

V neděli do Opavy dorazila družstva ročníku 2012 HK Krnov mládež, HK Ďáblíci Nový Jičín a HC Bruntál, který se stává novým regionálním soupeřem. Celkové vítězství vybojovalo družstvo z Nového Jičína, opavský tým skončil na 2. místě. Boj o 3. místo vyhrálo družstvo z Krnova.

Celý víkend byl na opavském stadiónu o radosti ze hry a díky podpoře rodičů a fanoušků v hledišti byla super sportovní kulisa. Každý hráč byl za své nadšení a sportovní výkon odměněn medailí, týmy pohárem a diplomem.

"Hlavní v této kategorii je radost ze hry, která byla na hřišti vidět a kluci rychle zapomínají na případné porážky," řekl trenér domácího ročníku 2011 Fajkus Jiří, současně také organizátor turnajů.

"Mimo jiné bych chtěl poděkovat podpoře Moravskoslezského kraje, který celou sérií Slezského poháru (junioři, minihokej) finančně podpořil. Také bych chtěl poděkovat fotografům ze společnosti www.superturnaje.cz, díky nim mohou mít rodiče i děti pěkné vzpomínky na turnaj ve formě krásných hokejových fotek pořízených z jednotlivých utkání," dodal.