V Plzni mohu nakopnout svou kariéru, říká Machovský po návratu z Kanady

Rozhovor23.5.2013 | Jan Šimek, Opavský a hlučínský deník
Odchovanec opavského Slezanu Matěj Machovský se vrací z Kanady zpátky do vlasti. Po třech letech strávených v zámořské OHL, kde oblékal dres Guelphu a Bramptonu, se stal další posilou úřadujícího extraligového mistra z Plzně. Talentovaný gólman podepsal v západočeském městě smlouvu na dva roky.

Indiáni z Plzně tak budou znovu spoléhat na gólmana s iniciály MM. Dosavadní jednička Marek Mazanec se pokusí prosadit do NHL v Nashvillu, kde podepsal dvouletý nováčkovský kontrakt. Druhý gólman Adam Svoboda má namířeno do pražské Slavie. „Plzeň nabídla dobré podmínky a její rychlé jednání vedlo k tomu, že jsem tam podepsal smlouvu, za což jsem rád," říká Matěj Machovský, který by měl právě Mazance nahradit.

„Návrat do Česka neberu jako krok zpátky, spíš naopak. Příklad si beru z Marka Mazance. V dorostu jsme proti sobě chytali, já odešel ven a on zůstal doma. Teď ale podepsal smlouvu v NHL, takže si myslím, že Plzeň je pro mě to nejlepší místo, kde konečně můžu nakopnout svou kariéru," doufá devatenáctiletý gólman, jenž ještě v dresu opavského Slezanu bojoval proti Mazancově Plzni v sezoně 2007/2008 ve finále dorostenecké extraligy, v němž brala Opava stříbro.

Opavský rodák Machovský se bude muset vyrovnat i s velkým tlakem, kterému bude v mistrovské Plzni podroben. „Tlak možná trochu cítím. Přece jen je to už hokej na profesionální úrovni a já zatím hrál pořád jen v juniorce, ale myslím, že tlak by byl všude," uzavírá Matěj Machovský, jehož snem je zahrát si v NHL.

Zdroj: Opavský a hlučínský Deník

Foto: battalionhockey.com


Aktuálně na webu