• sobota 27. října 2007
  • Opavský a hlučínský deník

V neděli přijede jeden z favoritů soutěže, brněnská Technika

Nedělní zápas 2. hokejové ligy mezi Slezanem a brněnskou Technikou slibuje divákům zajímavou podívanou. Opavští jdou nahoru a věří si i na velkého favorita soutěže. Technikaje po osmi odehraných kolech a třetím místě tabulky, varující je ale hlavně její úspěšnost na soupeřových hřištích, kde je zatím nejlepším týmem soutěže.

V posledních dvou duelech Slezan naplno bodoval a naprázdno nechce vyjít ani z nedělního utkání. „Věřím, že naše poslední dva výsledky vnesly do kabiny větší klid a hráči si budou více věřit,“ poznamenal opavský trenér Karel Suchánek, kterému ale na čele dělá vrásky zdravotní stav některých hráčů. „Weissovu koleno si vyžádá dlouhodobější léčení, v pořádku není ani Tejkl. Přitom jak máme úzký kádr, je každé oslabení pro nás hodně citelné,“ povzdechl si ostřílený kouč. Z Brna ale strach nemá.

„Mají dobré mužstvo, ale my chceme také uspět, a navnadit tak opavského diváka, aby začal na stadion chodit,“ podotkl Suchánek a dodal: „Soupeř předvádí agresivní hokej, na který musíme být připraveni.“ Při pohledu na soupisku Techniky je v ní několik zkušených hráčů. Bezesporu největší hvězdou je brankář Pavel Nešťák, který v minulosti chytal extraligu za Opavu a ve své bohaté kariéře vychytal Linci v rakouské nejvyšší soutěži titul. Mimo to působil také v Grazu, slovenské Skalici a několik sezon i v zámoří (Johnstown Chiefs ECHL, Saint John Flames AHL, Baton Rouge Kingfish ECHL).

K oporám patří také další exopaváci Martin Loužek nebo Jan Korotička, extraligu si vyzkoušeli Kučírek se Sedlákem. Zápas s Technikou začíná na opavském stadionu v neděli v 17 hodin.