• středa 01. září 2021

V přípravě naposledy doma, přivítáme Valmez

Příprava před druholigovou sezonou 2021/22 pomalu směřuje do svého finiše. Áčko Slezanu už před vypuknutím soutěžního ročníku zbývá odehrát poslední dvě utkání – a v obou se střetnou s Valašským Meziříčí. První utkání se odehraje v Opavě a na programu je od čtvrtečních 18:00.

Bobři zatím v přípravě stihli odehrát čtyři zápasy a poměrně dost se jim v nich dařilo. Výběr trenéra Lukáše Plška zvládl úvodní dva duely celkem jednoznačně. Valaši dokázali porazit 6:2 Kopřivnici a následně Nový Jičín 4:1. Oba zápasy se dokonce odehrály na soupeřových kluzištích. Ďáblové si porážku na svém ledě nenechali líbit a ve Valmezu pak vyhráli 4:2, Kopřivnice ale dopadla úplně stejně, jako v prvním případě – prohrála znovu 6:2.

Tři výhry má v přípravě zatím i opavský Slezan. Tomu se dařilo především v posledních dvou zápasech s Novým Jičínem. Ďábly nejprve doma přehráli Opavští 4:1 a vyšel jim i zápas na novojičínském ledě, kde v úterý vyhráli 3:2 po nájezdech. Opavu ve druhé třetině poslali do vedení slepenými góly Petriska s Thielem, domácí ale v poslední dvacetiminutovce stihli vyrovnat a rozhodnout musely až nájezdy. Ty nakonec rozhodl kapitán Jiří Šindelář.

"Hrálo se na poměrně těžkém ledě, což bylo znát. My jsme odehráli první dvě třetiny solidně, v té druhé jsme šli do vedení. Za stavu 2:0 jsme hráče varovali, že ještě není hotovo, ve třetí třetině jsme se ale dvakrát nechali dvakrát vyloučit a defacto góly soupeři darovali. Možná je ale dobře, že se nám tohle stalo v přípravě a ne v sezoně. V brance podal výborný výkon Honza Baldik,“ glosoval utkání kouč Slezanu Aleš Tomášek.

Čtvrteční utkání s Valašským Meziříčím začíná v 18:00 a vstupné činí 40 Kč pro dospělé a 20 Kč pro děti a ženy. I nadále prosíme diváky o respektování vládních opatření jak u vstupu na zimní stadion, tak při pobytu na něm.