• sobota 31. října 2009
  • Filip Lefenda

V první listopadový den hostíme lídra z Orlové

Nejprve druhý Valmez, nyní vedoucí Orlová. Hokejisté Slezanu Opava tento týden rozhodně nemají lehký. Soupeři, který nás letos již jednou porazil a v loňské sezóně dokonce vyřadil ve čtvrtfinále play-off, mají Suchánkovi svěřenci rozhodně co oplácet. Zápas tohoto 12. kola je naplánován na první listopadový den, tedy 1.11. od 17 hodin. Očekává se atraktivní duel s pohledným a útočným hokejem, kterému by neměla chybět ani zvuková kulisa obou fandících táborů.

Vedoucí celek druholigové tabulky v minulém kole zaváhal. Do Orlové přijel ambiciózní Vsetín a v zápase, ve kterém bylo k vidění celkem deset branek, brali hosté všechny tři body po výsledku 4:6. Pro Orlovou to byla první letošní domácí prohra. Slezan si nevedl o nic lépe, když zajížděl na led Valašského Meziříčí a odvezl si prohru 5:1.

Pohled na tabulku je jasný. První tři týmy jsou za sebou naskládány po jednom bodu. Tabulce vévodí Orlová s 28 body, druhý Valmez má 27 bodů a trio na "stupních vítězů" doplňuje Hodonín, který má 26 bodů. Slezan uzavírá první polovinu tabulky, když figuruje na šesté příčce s devatenácti body.

Do Opavy kromě hráčů Orlové přijede také autobus s fanoušky. Dá se tak očekávat vypjaté utkání jak na ledovém kluzišti, tak i v hledišti. Letos se oba celky už jednou potkaly. Opava na ledě Orlové podlehla v rámci prvního kola 6:1.

Loňské vzájemné zápasy obou celků:
8. kolo: HC Slezan Opava 4:1 HC Orlová
23. kolo: HC Orlová 4:3p HC Slezan Opava
36. kolo: HC Orlová 5:3 HC Slezan Opava
44. kolo: HC Slezan Opava 9:2 HC Orlová
ČF1: HC Orlová 5:2 HC Slezan Opava
ČF2: HC Slezan Opava 3:2 HC Orlová
ČF3: HC Orlová 4:3 HC Slezan Opava

Sestavy obou týmů z posledního kola:
HC Slezan Opava: Iláš - Vitásek, Kukol, Plachký, Tichý, Měkýš, Plánovský, Schreier - Pavelek, Měch, Černý - Kocián, Polok, Kovalovský - Grofek, Chalupa, Glabazňa - Tůma, Kříž, Suchánek.

HC Orlová: Šafránek (Kolář) - Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Ovšák, Škatula, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Golab, Kotásek, Hanzl, Michejda, Galgonek.

Oficiální internetové stránky Orlové naleznete zde.

Ze zápasu je připraven také kompletní on-line přenos.

Na programu 12. kola jsou také tyto zápasy:
HC Zubr Přerov - VSK Technika Blansko
HC Frýdek-Místek - VHK Vsetín