V sobotu Slezan zajíždí na horkou půdu Hodonína

Preview24.9.2010 | Filip Lefenda
Zřejmě další tuhý boj čeká na opavské hokejisty už tuto sobotu. Na hodonínském ledě se totiž našim borcům nikdy příliš nevedlo. Letos však Slezan zachytil nástup do soutěže a je v tabulce dokonce před Hodonínem. Oplatí Slezané Drtičům loňské vyřazení z play-off? Na verdikt si počkejme, utkání začíná v sobotu 25.9. v 17 hodin.
Opavští hokejisté prožívají letos velice úspěšný vstup do sezóny. S devíti body jsou aktuálně na čtvrté pozici a nebýt smolné prohry se Šumperkem, mohlo být ve slezské metropoli ještě veseleji. Hodonínský soupeř se sice krčí „až“ na osmé příčce, nicméně v případě výhry by se na Opavu bodově dotáhnul.

Oba soupeři zaznamenali v posledním odehraném kole, tedy pátém, rozdílné výsledky. Zatímco Opava doma přehrála Valašské Meziříčí 6:3, Hodonín podlehl Na Lapači tamějšímu Vsetínu poměrem 3:1. Dnes si tak Drtiči budou jistě chtít před domácím publikem spravit reputaci. Na hodonínském zimním stadionu je navíc přichystána „pivní“ akce, kdy si fanoušci budou moci koupit desetistupňové pivo za pouhých devět korun. V sobotu tak nejsou vyloučeny prořídlé ochozy a nekonečné fronty u bufetů :-).

Brankářskou jedničkou Drtičů je pro letošní sezónu Petr Tuček, záda mu kryje Michal Šurý. V obraně zatím nad všemi vyčnívá Lukáš Komárek, který kromě jedné gólové trefy zaznamenal také čtyři nahrávky. Nejlepším střelcem je v tuto chvíli Zdeněk Jurásek, jenž má na svém kontě pět vsítěných branek a čtyři asistence. Dalšími hodonínskými „strašáky“ jsou útočníci Lubomír Vaškovič, Michal Kuba či Petr Peš.

Sestavy obou celků z minulého kola:

SHK Hodonín: Tuček (Šurý) - Pokorný, Miklík, Rapant J., Salajka, Komárek, Beňa - Peš, Jurásek, Kuba - Hoza, Tomášek, Špok - Vaškovič, Korotvička, Rehuš - Zelinka, Průdek, Penák.

HC Slezan Opava: Iláš - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Schreier, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek.

Opavští fandové mohou utkání sledovat v textové podobě na serveru Onlajny.cz

Vsaďte si na zápas Hodonín - Opava u bwin.com. Vítězství domácích má kurz 1.5, remíza 4.5 a výhra hostí 4.15.

Další utkání 6. kola:
AZ Havířov - VSK Technika Brno (sobota - 17:00)
HC Uherské Hradiště - LHK Jestřábi Prostějov (sobota - 17:00)
HC Bobři Valašské Meziříčí - HC Břeclav (sobota - 17:00)
HC Zubr Přerov - VHK Vsetín (sobota - 17:00)
HC Plus Oil Orlová - HC Nový Jičín (sobota - 17:00)
Salith Šumperk - HC Uničov (neděle - 17:00)


Aktuálně na webu