• pátek 19. října 2012
  • Filip Lefenda

V sobotu po obědě na hokej, Slezan hostí v 15 hodin Nový Jičín

Víkend se nezadržitelně blíží a s ním je spojena také další sportovně velice výživná sobota. Do sytosti si užijí opavští fanoušci nejen fotbalu, ale především také hokeje. Slezan bude v duelu 9. kola hostit nedaleký Nový Jičín v čele s Markem Ivanem, který je aktuálně na šesté příčce druholigové tabulky. Po sobotě však může být vše úplně jinak, vždyť rozdíl mezi třetím a devátým celkem, kterým je aktuálně Slezan, je naprosto minimálně, konkrétně tři body. Každý úspěch se tak počítá a vědomi jsou si toho také naši borci, kteří budou chtít v domácím prostředí proti tradičnímu soupeři uspět. Utkání začíná v sobotu 20.10. v 15 hodin.

Jak jsou na tom oba týmy v tabulce jsme již zmínili, není však tajemstvím, že opakování je matkou moudrosti. Opava je v tuto chvíli na nelichotivé deváté pozici, ztráta na nejbližší soupeře je však maličká a v případě výhry se Slezan s jistotou posune výše. Platí to také o Novém Jičínu, kterému patří šestý stupínek.

V posledním odehraném kole vydolovala Opava cenný bod z ledu vedoucího Havířova, který sice dokázal zvítězit, ovšem až v prodloužení. Bodový zisk je o to cennější, že Galvasova vyrovnávací trefa padla až v poslední minutě krátce poté, co domácí favorité poslali kotouč pouze do tyče prázdné opavské brány. Poslední dobou velice oblíbený výsledek 3:2 se zrodil také v Jičíne, který ve středu hostil Moravcovu Karvinou. I zde se muselo prodlužovat, k rozuzlení však nedošlo ani v bonusové pětiminutovce a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. S těmi si poradili lépe domácí, kteří si tak připsali dva body za výhru po této dovednostní disciplíně.

Zaměstnejme trochu mozkové závity a vraťme se o několik týdnů zpět. Byl krásný letní den, svítilo sluníčko a předsezónní zápasová příprava byla v plném proudu. Do Opavy přijel 23.8. Nový Jičín, který však nedokázal vzdorovat příliš dlouho. Slezan tehdy svého rivala přejel na celé čáře a zvítězil vysoko 12:2! Kdo ovšem čekal, že se něco podobného bude dít také v odvetě na stadionu soupeře, musel být zklamán. V přípravě zkrátka platilo ono známé „můj dům, můj hrad“, jelikož Nový Jičín vyhrál doma rovněž přesvědčivě 7:2.

Bránu Nového Jičína hájí jasná gólmanská jednička Lukáš Šrámek, který zatím zasáhl do všech osmi odehraných utkání. Z hráčů v poli se nejlépe daří největší letní posile Marku Ivanovi, který je se čtrnácti kanadskými body za šest branek a osm přihrávek jasným lídrem týmové produktivity. Druhým v pořadí je Martin Andrýsek, který má však propastnou ztrátu osmi bodů (2+4). Na třetím místě je pak druhé nejlepší střelec Jičínu Martin Kabeláč (4+1). Trenérem „A“ mužstva je v Opavě dobře známý Kamil Glabazňa.

Na oficiální internetové stránky příštího soupeře se můžete podívat zde.

Pokud se na zápas nevydáte osobně (avšak věříme, že ano), lze jej sledovat také na monitorech vašich počítačů či mobilních telefonech prostřednictvím textové on-line reportáže.

Jak to vidí bookmakeři

Opava - 1.90
Remíza - 4.30
Nový Jičín - 2.40

Další zápasy 9. kola

HC Frýdek-Místek – VHK Vsetín
HC Baník Karviná – LHK Jestřábi Prostějov
HC Bobři Valašské Meziříčí – HC AZ Havířov 2010
HC Zubr Přerov – HC RT Torax Poruba

Ještě jednou připomínáme, že utkání se hraje už v 15 hodin.