• pátek 21. září 2012
  • Filip Lefenda

V sobotu startuje východní skupina 2. ligy, Opava zajíždí do Prostějova

Konečně je to tady! V sobotu 22.9. se roztočí druholigový kolotoč také na východě republiky a k vidění tak budou souboje premiérového kola. Opava se na úvod představí na ledě nepříjemného Prostějova, který však dle odborníků nebude letos tak silný, jako v minulých sezónách. Na domácím ledě však budou Jestřábi proti Opavě přeci jen favorité. Který z obou mančaftů zaznamená lepší vstup do soutěže? Na to si počkejme do sobotních sedmnácti hodin, kdy bude vhozeno úvodní buly.

Prostějov, který skončil loni na čtvrté pozici, se bude muset letos obejít bez své hlavní útočné zbraně Jakuba Čuříka, který si na hokejový chleba odešel vydělávat do prvoligové Třebíče. Dres Jestřábů už nebudou oblékat ani Martin Stejskal, Radek Meidl a Robin Ševčík.

Opačným směrem naopak zamířil brankář Adam Vrba, se kterým počítá kouč Petr Zachar jako s jedničkou. Druhým gólmanem prostějovského týmu je pak Lukáš Vydržel. Dalšími novými tvářemi jsou útočníci Pavel Handl či Tomáš Berčák.

V přípravě odehráli Prostějovští deset přátelských střetnutí. Vyhrát dokázala Zacharova družina čtyři z nich, a sice proti Břeclavi, brněnské Technice, Frýdku-Místku a Porubě.

Loni se v souboji obou těchto soupeřů dařilo více Prostějovu, který dokázal kromě obou domácích zápasů vyhrát také jedno utkání na opavském ledě. Letos by opavští hokejisté velice rádi tuto nelichotivou bilanci strhli na svou stranu. Příležitost k tomu budou mít již tuto sobotu.

Do nové sezóny jde Slezan se staronovým trenérem Karlem Suchánkem. Ten se bude muset obejít bez služeb loňského nejlepšího střelce Tomáše Grofka. Obranu však vyztuží velezkušený David Galvas. Loni Opavané skončili tradičně v prvním kole play-off, kouč Suchánek chce však letos dojít dále. Uvidíme, jak se to sedmapadesátiletému stratégovi podaří.

Pokud se na utkání nedostavíte osobně, můžete sledovat alespoň textovou on-line reportáž.

Na internetové stránky našeho soupeře se můžete podívat zde.

Jak to vidí bookmakeři sázkové kanceláře Fortuna
Prostějov – 1.80
Remíza – 4.30