• pátek 05. října 2012
  • Jan Šimek

V sobotu znovu na hokej! Z Valašska připlavou Bobři

Opavský Slezan čeká druhé domácí utkání v řadě za sebou. Po skvěle zvládnutém středečním zápase se Vsetínem, v němž si Opavští na své konto připsali premiérové tři body, do Slezska připlují Bobři z Valašského Meziříčí, kteří stále čekají na svůj první bod. Naladila se Opava po středečním vítězství na vítěznou vlnu? To ukáže až samotný duel, jenž startuje v sobotu 6. října v 15:00.

Opavští hokejisté hovoří o úspěšném středečním utkání jako o konci černé série z úvodu sezony a věří, že jednoznačná výhra nad Vsetínem je dokáže nakopnout. „Musíme hrát srdcem, hokej je na začátku sezony více o bojovnosti a na krásu se nehraje, což si hráči musí uvědomit,“ řekl opavský trenér Karel Suchánek.

Zatímco Slezané se v posledním utkání odpoutali od předposlední příčky v tabulce, na jejím chvostu se stále krčí právě sobotní soupeř Opavy. Mužstvo Valašského Meziříčí přišlo v letní přestávce o mnoho hráčů v čele s kapitánem Přemyslem Vašutem, který odešel do Nového Jičína. Valašskomeziříčský dres už nenavlékne ani útočník a Balga, obránci Blažek s Ovšákem nebo gólman Vlachynský.

Kouč Jaroslav Stuchlík však má obrovskou oporu ve velezkušeném forvardovi Martinu Ambruzovi, jenž zatím vede kanadské bodování Bobrů. V dobrém světle se zatím ukazuje také ofenzivní posila Valachů Robin Ševčík, který se do Valmezu přesunul z nedalekého Vsetína.

I tak ale Valašské Meziříčí v úvodu letošního ročníku zatím hodně doplácí na zúžení kádru a odchody klíčových hokejistů. Bobři v prvním kole prohráli v Novém Jičíně jasně 0:4, poté doma nestačili na Prostějov, který vyloupil Valašské Meziříčí po výsledku 8:5. Valaši pak venku neuhráli ani bod ve Frýdku-Místku, se kterým padli v poměru 2:3 a poslední nezdar se datuje do této středy, kdy se svěřenci stratéga Stuchlíka museli sklonit před uměním Karviné – 2:4.

Favoritem tedy bude jednoznačně opavský Slezan, kterému povinnost velí vyhrát. Utkání má úvodní vhazování naplánováno na sobotu 6. října 2012 už v 15:00! a to díky kolizi s fotbalovým utkáním. Vedení hokejového klubu tak vyslyšelo prosby sportovních příznivců, kteří si nechtějí nechat utéct ani jeden z populárních sportů.

Sestavy obou týmů v posledním odehraném kole:

HC Slezan Opava: Šafránek – Kukol, Josef Tichý, Galvas, Bednárek, Mosler, Tůma, Vrábel – Wolf, Měch, Černý – Herman, Mlýnek, Chalupa – Vítek, Polok, Pavelek – Vlašánek, Koschatzký.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák - Netolička, Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Kundera, Martiník, Mikel, Prycl, Sadil, Ševčík, Škurek, Šoula, Vajda, Varga Mir., Varga D., Voznica, Zábojník.

Na oficiální webové stránky Valašského Meziříčí se můžete podívat zde.

Pokud se na zápas nevydáte osobně, můžete ho sledovat alespoň prostřednictvím textového on-line přenosu.

Další zápasy 5. kola

HC Baník Karviná – HC Zubr Přerov