• úterý 12. února 2008
  • Michal Berg

V souboji o druhou ligu Horní Benešov neuspěl, raduje se Kopřivnice

Letošní ročník krajského přeboru Moravskoslezkého kraje přinesl od začátku soutěže duel dvou hlavních adeptů o postup do kvalifikace o druhou ligu. Jak Horní Benešov, tak Kopřivnice od začátku prokazovali stabilní výkonnost a střídali se na první příčce tabulky. Rozuzlení jejich snahy o vítězství v krajském přeboru přinesl až nedělní vzájemný zápas v předposledním kole. Vítězství domácí Kopřivnice by Hornímu Benešovu zavřelo cestu k vítězství, jakýkoli bodový zisk by pak protáhl souboj o první místo do posledního kola.

Nakonec se po výhře 2:1 radovali před osmi sty diváky domácí hokejisté Kopřivnice, za které dávali branky Polášek a Chalupa, za Horní Benešov snižoval Harazim. Hosté se přes bojovnou snahu k vyrovnávací brance už nedostali a domácí tak mohli slavit postup do kvalifikace.

„Rozhodly dva rychlé góly a výborný výkon Martina Chlada,“ hodnotil utkání pro Novojičínský deník rozesmátý trenér Kopřivnice Vladimír Slovák. Vyzdvihl především výkon zkušeného gólmana Chlada, který má za sebou pět extraligových sezón v dresu Kladna. Trenér Kopřivnice uznal, že byl na ledě k vidění především tuhý boj. „Byla to bitva ve které šlo o hodně. Vyšlo to nám, jsem rád. Diváci byli úžasní po dlouhých letech, snad se zase vrací éra dobrého kopřivnického hokeje,“ poukázal Slovák.

Jeho protějšek Lubomír Ondrušek litoval začátku zápasu. „Měli jsme šance, neproměnili jsme je. Pak jsme dostali nešťastný gól a už jsme se vezli. Když se soupeř dostal do vedení, hrál už jen to, co potřeboval,“ poukázal trenér hostů pro Novojičínský deník. Podle jeho slov si ale Hornobenešovští prohráli přebor už dříve „Dvě zbytečné prohry v Krnově a jedna ve Frýdku nám vzaly body. Tato porážka už nic neřešila.“

V dresech obou týmů se objevilo hned několik hokejistů Opavy. V týmu Horního Benešova, který skončil v přeboru druhý už v minulém roce, tvořili opavští odchovanci v čele s Kamilem Přibylou, Markem Harazimem nebo Tomášem Lhotským kostru celého týmu, navíc se na ledě objevili i hráči letošního kádru Slezanu Vrábel, Mičola a Weiss. Za Kopřivnici nastupoval Libor Polášek, naposledy trenér Sarezy Ostrava, extraligvý sudí Martin Smeták i jeho syn Martin Smeták mladší, který se s týmem Slezanu připravoval před letošní sezónou.

Kopřivnice ovšem bude muset o postup do druhé ligy ještě tvrdě bojovat v několikastupňové kvalifikaci s vítězi dalších regionálních přeborů. Do třetí nejvyšší soutěže se letos postupuje přímo, vítěze kvalifikace tedy nečeká žádná baráž s posledními týmy 2.ligy.

HC Kopřivnice – TJ Horní Benešov 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 4. Polášek (M. Smeták st.), 8. Chalupa – 21. Harazim. Rozhodčí: Janda - Chamrád, Zicháček. Vyloučení: 9:8, bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 850.

Kopřivnice: Chlad – Nevrkla, Kladiva, Hübl, Pelikán, Jedlička, F. Horák – Kuneta, Man, Vaculín – M. Smeták st., Polášek, M. Smeták ml. – Třeštík, Sluštík, Chalupa. Trenér Vladimír Slovák

Horní Benešov: Konečný – Vrábel, Přibyla, Schreier, Pělucha, Ondrušek, R. Lhotský – Weiss, Harazim, Mičola – Hejhal, Berka, Bensch – T. Lhotský, Kolář, Fraš. Trenér Lubomír Ondrušek st.